Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Muskalara Neler Yazılır? MUSKA, dinimizde yeri olan ancak belirli durumlarda izin verilen bir işlemdir. Muska ve benzeri işlemler yapılış amaçlarına göre olumlu da olabilir olumsuz özellikler de taşıyabilir. Bu tamamen isteyen kişi ve bu muskayı hayata geçiren kişiye bağlı bir eylemdir. Muskalar, vefkler gibi okumalar gerektirmeyebilir aynı şekilde vefkler gibi inanç doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyemeyiz. Hemen her şey için muska yapılabilir; örneğin nazar için, baş ağrısı için, geri getirmek için, soğutmak ya da ayırma için de muska yapılabilir.

Muskalara Neler Yazılır?

En etkili Muskalar ‘a sadece sure ayet ve hadisler yazılmasının yanında ALLAH ın nurani varlıkları yani meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek yapılmaktadır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmış durumdadır. Bunlardan birincisi açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olan durumlardır. Kişi zararı giderecek ve aynı zamanda yok edecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram olarak bilinmektedir. Muhtemel olanı yapmak iyidir fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise caiz olarak bilinir.

Yine muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanların yapmaları elbette mümkün değildir. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği gibi yazamaz doğal olarak. Muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaç doğrultusunda yapılan işlemler bütünüdür. Bunlar elbette yazıldıktan sonra dualanır. Çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılması doğru olacaktır.

Gerçek Müslüman yani dinini en güzel şekilde yaşayan kişiler sihir büyü fal gibi şeylere inanır ancak her zaman uzak durmayı bilir. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek gibi tellere ip bağlamak gibi inanışlara da katılmazlar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddia eden ve aynı zamanda öyle olduğuna inanan kişiler yanılmaktadırlar. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına alması demektir.

Bir önceki yazımız olan 15 Kasım - 21 Kasım 2021 Haftalık Burç Yorumları başlıklı makalemizde akrep, akrepburcu ve aslan hakkında bilgiler verilmektedir.