Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü belirli bir takım enerjiler, hadimler ve cinler aracılığıyla mı yapılır; kısmen doğru olabilir. Büyüler için cinlerin büyük ölçüde kullanıldığı doğrudur, hatta cinler olmaksızın büyünün tutma olasılığı hiç yok gibidir. Ancak hadimler söz konusu olduğunda, durmak gerekli; çünkü hadim denilen varlıklar, insanlara sadece Allah’ın rızası ve isteği doğrultusunda yardımcı olan ve hikmeti suali bilinmeyen, sırlı varlıklardır. Ne zaman ve nerede insanlara yardımcı oldukları bizlerin bileceği ve öngöreceği bir konu değildir. Hadimlerin büyülerin yapımında kullanılması ve büyüye yardım etmeleri gibi bir konu söz konusu olamaz, çünkü hadimler bilinmeyen ve gizemli varlıklardır.

Büyüler bazı enerjiler kullanılarak ve cinlerin yardımı ve etkisi neticesinde gerçekleştirilir. Cinlerin büyü yapımında son derece önemli bir pozisyonları vardır. Büyünün yapımında başrol oynar dersek çok yerinde bir terim olur bu. Çünkü genel anlamda cinlerden bir grubun, bir kabilenin büyü ve büyü yapımı ile ilgilendikleri neredeyse tüm inançlar ve dinler tarafından kabul görmüş bir gerçektir. Yani buradan çıkarak cinlerin büyü yapımında ve büyü evrelerinde, amacın ulaşmasında büyük bir etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Büyü Belirli Bir Takım Enerjiler

Hadim konusuna gelirsek, en başta da ifade ettiğimiz gibi hadimler ruhani ve rahmani varlıklardır. Hadimler meleklerden olabileceği gibi, cinlerden de olabilir; ancak hadimlerin cinlerden olabilmesi onların kötü ve zararlı olacakları anlamına gelmez, çünkü cin topluluğunun hepsinin kötü olduğu söylenemez.

Çoğu kez cinler ve cinler alemi hakkında yazdık ve ifade etmeye çalıştık; cinler de tıpkı insanlar gibi yaşam mücadelesi içinde olan ve sosyal-özel statüleri olan, bir işleri, evleri, aileleri ve yaşam hedefleri olan varlıklardır. Onları farklı bir enerji olarak görmek, kötü ve zararlı olarak yaftalamayı gerektirmez. Gerçek olan cinlerin içlerinde bulunan bir grubun insanlara büyü ve benzeri işler ile ilgili yardımda bulunduğu ve karşılığını aldıklarıdır. Hadimleri bu gruptan farklı tutarak, hadim denilen varlıkların gizemli ve Allah’ın bilgisi dahilinde insanlık için yardım ettiğini söyleyebiliriz.


Büyü belirli bir takım enerjiler ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.