Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Medyum Özellikleri bir çok bakımdan ele alındığında bilim, dikkat, tecrübe, deneyim, zeka, cesaret isterken; bir medyumda medyumluk özelliğinin oluşması için ayrıca, doğuştan bazı yeti ve yeterliliğe de sahip olmaları gerekir.

Medyumluk Özellikleri Nelerdir ve Bu Özellikler Nasıl Kullanılır…

Medyumluk Özellikleri ; Medyum denilen tabir, bedenli varlıklar için kullanılır. Medyum, maddi varlığının içinde, kainat tesir ve vibrasyonlarını alabilen bir varlıktır.

Medyumluğun sanıldığı gibi kültürle bir ilgisi yoktur. Aksine kültürlü insanların medyumluğuna daha az, daha güç inanılır. Hatta onlar kendi medyumluklarını sezdikleri halde, buna bir türlü inanamaz, kendilerine gelenlerin (sezgi, fikir vs.) bir şuuraltı faaliyeti olduğunu kabul etmek isterler. Hikmet OMAY (Bir Medyum)

Medyum Özellikleri ile İlgili En Önemli Noktalar

Medyum Özellikleri açısından en önemlisi, Duyarlı (psişik bakımından hassas yapılı) olmasıdır. Ve özel yeteneklere sahip olması, dünyadaki bedenini terketmiş varlıklarla ruhsal irtibat kurarak, onlardan aldığı tesirleri diğer inasanlara aktarması gerekmektedir.

Medyum kelimesinin aracı ve ortada olan manasına geldiğini söylemiştik. Medyumluk her şeyden önce bir misyondur. Özellikler işte bunları kapsamalıdır.

 Spritüalizm

Medyum, deneysel spiritüalizm alanında önceden bir hazırlık dönemi geçirmiş, gerekli görgü deneyim ve bilgiyi edinmiş bir insanolmalıdır.

Medyumlar, hem bedenli varlıklardan (maddelerden) bilgi alır. Hemde bedensiz varlıklardan (ruhlar, cinler) bilgi alır. Medyumlar’ın hassaları ve özellikleri bakımından 3 (üç) tür bili (bilme, bilgi alma) vardır.

Medyum Özellikleri 1 Duru Görü,
Medyum Özellikleri 2 Duru İşiti,
Medyum Özellikleri 3 Duru Hissediş…

Bazen sadece bu hassalardan birine sahip olan medyumlar olmakla birlikte bu hassalardan bir kaçına sahip medyumlar da bulunabilir.

Duru görü yetisine sahip olan medyum bahse konu olayla alakalı olarak görüntüler görür. Medyumluk Özellikleri ile ilgili en önemli noktalardan biri budur.

Duru işiti yetisine sahip olan medyum, olay yada konu ile alakalı sesler duyar. Medyumluk Özellikleri açısından bu yetenek kuşkusuz medyum için çok önemlidir.

Duru Hissedişe sahip olan medyum ise bir olay yada kişi hakkında koku, tat, duygu yoğunluğu gibi soyut hissedişler yaşar. Medyumluk Özellikleri ele alındığında Duru Hissediş çok önemli bir yer tutar.

Sonuçta tecrübe ile de birleştirilen verilerden elde edilen sonuçlar şaşırtıcı derecede doğru çıkar.

Medyumluk Özellikleri konusu hakkında soru, sorun ve görüşlerinizi paylaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Medyum Hoca başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir