Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyünün Tutmaması İçin Ne Yapmalı? , koruyucu dualar ve bununla birlikte ayetler de bulunmaktadır. Kutsal kitabımızda insanların büyü ve benzeri durumlardan uzak durmaları ve aynı zamanda korunmaları için yol ve yöntemler de açıkça verilmiştir. Kişiye yapılan bir büyü var ise, büyüyü bozdurmadan bu dua ve ayetleri okuması bir fayda etmeyebilir, büyü yapılan kişi zaten ruhen bir bunalımda olacağından dolayı okuyacağı dua ve ayetler büyü yapılan kişiye ağır gelir ve daha kötü duruma gelebilir. Bu yüzden büyü yapılan kişinin alanında uzman bir medyum ve ya hocadan yardım alarak büyüden kurtulması gerekmektedir. Kişinin dua okuması hayatında devamlı yaptığı bir alışkanlık olması gerekir ki yapılan büyü bu kişiyi etki altına almasın. Büyü yapıldıktan sonra büyünün  tutmaması için okunacak dua ve aynı zamanda ayetlerin bir anlamı olmayabiliyor.

Büyülerin Kişilerin Üzerindeki Etkileri

Büyülerin kişilerin üzerindeki etkileri her daim farklı olmuştur. Allah a inancı tam olan tüm kalbi ile ALLAH a güvenen insanlar asla umutsuzluğa düşmeyerek büyünün negatif etkisini azaltmışlardır. Bunun yanında beş vakit namazını kılan dinini en iyi şekilde yaşayan ve ALLAH a tam inancı olan mümin kullarda ise büyü tutmayabilir ve ya da etkisi çok düşük olabiliyor. Çünkü bu insanlar sürekli kuran ve dua okuyan insanlardır. Büyülerin yapılışı ve bozuluşu için dua okunur ve kuran da bu büyülerden korunmak için okunan dua ve ayetler vardır. bu kişiler sürekli kuran okudukları için bu korunma dualarını da sürekli okumuş bulunurlar. Bu dualar kişilere bir koruma kalkanı oluşturur. bazen yapılan büyüler o etkilidir ki, bu kişileri maalesef etkileyebilir. Çünkü yapılan büyüde bedensiz varlık dediğimiz varlıklar kullanılır ve büyü etkisi ile o kişiye musallat olabilirler.

Bu gibi durumlar yaşandığında bu kişilerin bir uzman tarafından görülmesi en doğrusu olacaktır. Büyünü yapılmasına izin veren yüce rabbimiz bozulması için de yollar vermiştir biz insanlara. Kişi bu dua ve ayetleri alışkanlık haline getirmeli ve böylece büyülerden korunmuş olsun. Kişi büyü ve benzeri şeylerden korunmak için koruyucu bir muska da yazdırabilir ve üzerinde taşıyabilir. Bu da büyülerden korunma yöntemlerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.