Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Akıl Oynatan Büyüler adı ile bilinen ya da duyulan büyülerin genel amacı, kişiyi bunalıma sürükleyerek, zamanla aklını kaybetmesine ve hatta delirmesine yol açmaktır. Akıl Oynatan Büyüler genelde kişiyi sevmeyen, çekemeyen, sevipte alamayan, sevipte sevilmeyen kimseler tarafından yaptırılmak istenir.

Büyüler dinimizce yasaklamış bir şeydir ve yapılması kimseye tavsiye edilmez. Büyü yolu ve yöntemi ile kişilerin özgür iradeleri ellerinden alınır ve büyünün amacına göre kişileri etki altına alır. Büyülerin ortaya çıkması ve aynı zamanda çeşitlilik kazanmasının nedeni insanlarda bulunan ve önüne geçemedikleri elde etme hırsıdır. Kişiler düşman oldukları kişileri alt etme ve ya onları yok etmek için büyü yolunu tercih edebilirler. Bunun sebebi ise yine insanlardaki hırstan kaynaklanır.

Büyüleri Kimler Çeşitli Kılmıştır?

Büyülerin çok çeşitli olduğunu daha önce söylemiştik. Büyüleri bu denli çeşitli kılan ise insanların istekleridir ve neredeyse her amaç için büyüler yapılmaktadır. Burada kişilerin neden büyü yaptırmak istedikleri önemlidir. Bazı büyüler insanları sadece psikolojik açıdan etki altına alırken yapılan bazı büyüler ise, kişiye hastalık veren ve hatta ölüme bile sürükleyen tehlikeli büyülerdir.

Bazı büyüler akıl oynatan büyülerdir ve kişi böyle bir büyüye maruz kaldığında kişi akılını kaçırır. Delirir ve kimse bunun neden olduğunu anlayamaz, doktorlara gider ancak bir çare bulamaz ve böyle büyülere maruz kalan kişilerin çoğu akıl hastanelerinde yatmaya mahkum olurlar. Kişinin akıl sağlığı ile oynatan büyüler olduğu gibi kafa karıştıran büyüler de bulunur ve kafa karıştıran büyüler daha hafiftir ve bu büyüde kişi sadece kendi kararlarını kendi veremez hale gelir.

Ancak akıl oynatan büyülerde durum çok daha ciddi boyuttadır ve kişiyi çok daha fazla etki altına alır. Kişi psikolojik açıdan etkilenir ve böyle bir büyüye maruz kalan kişi halisülasyonlar görmeye başlar ve kimse buna bir anlam veremez. Akıl oynatan büyülere maruz kalan kişileri ancak çevresindeki kişiler uyarabilir ama bunun da bir faydası olmaz, çünkü kişi artık doğru düşünemez ve bununla birlikte kendi kararlarını da alamaz. Böyle bir durumda ise, kişinin sevenleri o kişi için çareler aramaya başlamalıdır. Alanında uzman olan bir hoca ve ya medyum kişiyi bu durumdan kurtaracaktır. Uzman kişiyi büyüye maruz kalan kişiye bir bakım yapacak ve ardından büyüyü bozma işlemine geçecektir. Önemli olan uzman kişiyi bulabilmektir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir