Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Muskaların hazırlanış ve yazılışları yapılış amaçlarına göre şekillere ayrılır. Muskalar yazılırken arapça dilinden yararlanılır. Bunların yanı sıra çeşitli sembol harf ve sayılarda kullanılır. Muskalar iki amaç için yazılır. Bunlardan ilki koruma amaçlı yapılan muskalar ikincisi ise büyüler ile birlikte yapılanlardır. Evlilik muskası çiftler arasındaki sevgiyi, saygıyı hoşgörüyü daimi kılmak için yapılan etkili bir yöntem olarak görülmektedir. Muska bir büyü çeşidi olarak kabul görmüş olsa bile büyü ve günah olmadığını düşünenlerin sayısı da çoktur. Böyle düşünmelerinin nedeni iyi amaçlar güdülerek yapılmasıdır. Çok eski tarihlerden beri var olan bu yöntemin çeşitli yollarla yapılması mümkündür. Yapmak ve etkili olmasını sağlamak kolay değildir ve uzman kişilerce yapılmalıdır. Yapımında kullanılacak malzemelerinde daha önce hiç kullanılmamış olması gerekmektedir.

Muskanın tarihine göz atacak olursak eğer, ilk muskanın peygamber efendimiz tarafından kullanıldığını görürüz. Peygamber efendimize yazılan muska yine koruma muskası olup peygamber efendimizin savaşlarda galip gelmesi için ve aynı zamanda kötülüklerden korunması için yazılmış bir muska olasının yanında O günden sonra muskanın varlığı kabul edilmiş ve insanlar muska yazdırarak kendilerini koruma altına almışlardır. O günden sonra muska günümüze kadar gelmeyi başarmış bir olgudur. Muskalar günümüzde hala varlığını korur. Muska ile insanlar kendilerini koruma altına almış kendilerini kötülüklere karşı korumayı başarmışlar. Bazı durumlarda cinler insanlara musallat olabiliyor ve cinler o musallat oldukları kişiyi rahat bırakmayıp hayatlarını olumsuz yönde etkileyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda yine koruma muskasının yazılması gerekebilmektedir. Bunun yazılan muskayı kişi belirli bir süre üzerinde taşıması gerekir, bu onu koruyacaktır.

Evlilik Muskası dediğimiz muska ile çiftler birbirine bağlanır, bu muska yazılarak çiftler evlerinin bir yerlerinde saklayarak evliliğini sorunsuz devam ettirebilir. Evlilik muskası yaptırmak isteyen kişilerin uzman birinden yardım alarak yaptırılması en doğru seçenektir. Evliliği tehlikede olan kişiler yine evlilik muskası yazdırarak evliliklerindeki sorunların üstesinden gelerek sorunsuz bir evlilik hayatları olabilir. Evlilik muskası yazmak elbette kolay değildir, belli bir takım ilim gerektiren bir alandır. İşinde uzman biri bulup yaptırmak gerek.

Bir önceki yazımız olan Kısmet Açmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir