Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Medyumlar çoğunlukla Havas İlmi ve bu ilmin derinlikleri ile uğraşan, kişilere doğaüstü olaylar hakkında bilgi veren ve yaşanılan ve içinden çıkılmaz bazı tuhaf olaylara yardımcı olan kimselerdir. Deneyim, bilgi, zeka ve tecrübe bir medyumun olmazsa olmazlarıdır.

Medyumlar ;Kökeni Fransızca olan “Medium” kelimesi dilimizde “Medyum” olarak telaffuz edilir.

Medyum’lar terimi spirit sözlüklerde “dünyadaki bedenini terk etmiş ruhlarla irtibat kurarak onlardan aldıkları tesirleri çeşitli tezahürler halinde dünyaya yansıtan, psişik bakımdan duyarlı (hassas) kimselere (zihinsel medyumlar) veya herhangi bir ruhsal irtibat sözkonusu olmaksızın paranormal fenomenler ortaya koyabilen özel yeteneklere sahip kimselere (fiziksel medyumlar) verilen ad” olarak tanımlanır…

Metafiziksel düşünce yapısı içinde spiritualizm, tinselcilik, metafizik düşünce, ruhlara inanma, ruhanilik, ispritizma medyumlar için ilgi alanı dahilindedir.

MEDYUMLAR VE MEDYUMLARIN ÖZELLİKLERİ

Medyum’lar ; Görünüşte tabiat üstü birtakım yollardan gerçek bilgi algılayabilen daha dar anlamda ise ruhlardan haber alabildiği kabul edilen kişidir.

Bilinmeyenden haber almak, gizli olanı ortaya çıkarmak olduğu için çağlar boyunca medyumlar için ilgi odağı olmuştur.

Ülkemizde ise medyum’lar deyince ilk önce akla gelen fala bakan, güya Kur’andan Yıldızname yorumu yapan, (Ki böyle bir şey yok Kur’an fal aracı değildir.) Ebcet, Remil yada benzeri usuller kullanarak, Muskatanzim eden, Vefk yapan kişidir. Fala bakana falcı denir. Remil bakana Remmal, Ebcet kullanarak Vefk yapana Havas alimi denir. Bu durumda medyum nasıl oluyor diye sormalısınız. Aslında her birinin için de bir parça Medyumlar hassası kullanmak vardır.

Açıklayalım:

Falcı, Çeşitli araç ve vasıtaları kullanarak yorumlar yapar. El Falı, Kahve Falı, İskambil Falı, Tarot Falı, vb. Burda bilinmeyenin yada öğrenilmek istenen durumun şekillere ve işaretlere yansıması için niyet edilir. Aslında her sorunun cevabı onda gizlidir. Önemli olan onu aşikare etmektir. Bir kişide medyumlar hassası olmadan salt şekillerden bir şeyler söylemek atmasyon olur.

Remmal, sözlüklerde kum falı bakan kimse olarak geçer. Burdada bir niyet etme hali vardır. Remmal bakım hali için gerekli ritüeli yapar. Sonrasında yorumlara geçilir. Ama yine bir medyumlar hissi gereklidir.

Havas yada Havass, kelime manası itibarı ile, marifet ve yaşayışça üstün olan, üst tabaka insana denir. Yani hem iman ve ihlaslı kul olacaksınız. Hemde bilgi düzeyi oalrak diğer insanlar arasında üstün olacaksınız. Medyumlar işte bu özelliklere dayanarak Medyum’lar Medyumluk sıfatını alırlar.

Peki Medyum’lar ve havas aliminde, hangi özellikler olmalıdır. Medyum’lar ve havas alimleri bu özelliklerle neler yapar?

Öncelikle Medyum’lar İnsan fıtratını iyi bilmeli, nefsani arzularını öldürmeli, islam başta olmak üzere tüm inanç sistemlerini bilmeli, Materyal Felsefeyide Metafizik düşünceyide kavramalıdır.

Bilginin ve ilmin sonu yoktur elbette…

Kendine faydası olamayanın başkalarına faydası olacağını düşünmek yanlış olur. Hani denir ya kelin ilacı olsa başına çalar. Medyumlar ve Havas Alimleri kişiliği yerine oturmuş yaşamını düzene sokmuş olmalı ki başkalarının yaşamlarınının düzene girmesi için yardımcı olsun.

Medyum , Medyum’lar ve Havas alimi Astroloji (Yıldız İlmi) bilmek zorundadır. Kur’an okumasını yazmasını bilmek zorundadır. İnsan fıtratını ve yaşamın anlamını bilmek zorundadır. Aslında en önemlisi kendini bilmek zorundadır bu işi yapan Medyum’lar …

“…Hararet sacda değil nardadır.
Keramet hırkada tacda değildir.
Her ne ararsan kendinde ara.
Mekkede Kudüste şamda değildir…”
Hacı Bektaş-ı Veli

İnsanoğlu üstün meziyetleri olan bir varlıktır. Yaratılmışları en iyisidir. Medyumluk hassası sadece Medyumlar da değil, aslında herkeste vardır. Ancak herkesteMedyumlar kadar açığa çıkmamıştır.

Medyum , Medyum’lar ve Havas Alimleri, Kişinin sorunlarını dinler, kullandığı bir bakım usulü ile bu soruna neyin sebep olduğunu açığa çıkarır ve çözüm için bir çalışmada bulunur.

Medyum’lar ve Havas Alimi, (Medyum Hoca) Kur’an Alfabesini ve Ebcet kullanarak, Bazı Ayet ve Esmaları konuya uygun olarak düzenler, kişinin sorununa çözüm olacak Vefk hazırlar. Bununda bir ritüeli vardır. Daha sonra Medyum’lar Yine kişinin sorunu ve isteğine göre yıldızların konum ve durumuna göre eylem içine geçerler. Her işin belli zaman ve saatleri vardır.

Sözün özü, Medyumlar için ve bu işi ilim derecesinde görenler için Medyumluk ciddi bir iştir. Medyumlar ve medyumların yaptığı iş herkesin yapacağı bir şey değildir. Herkes bu yükü kaldıramaz ve bu ilme sahip olamaz. Piyasada Medyum yada Medyumlar olarak geçinen bir sürü insan var. Bir çoğu şarlatandır. Sahtekar ve dolandırıcıdır. Allah (CC) islah etsin…

Medyumlar konusu hakkında görüşleriniz ve Medyumlar hakkında soru sorun ve problemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Medyumluk başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.