Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Medyum Hoca bizim kültürümüzde neredeyse aynı özellikle sahip kimseler için kullanılan bir terimdir. birisi hoca arayınca, cami hocasını kastetmez. aslında kast edilen medyum anlamında bir hocanın arandığıdır.

Hoca kelimesinin anlamı akıl öğreten anlamına gelir ve din görevlisi anlamını da taşır.hoca ve medyumları birbirine karıştırmak olası bir durumdur, nedeni ise hoca olsun medyum olsun, ikisi de akıl öğreten ve  alanlarında iyi anlamına gelmektedir.medyum bedeni bu dünyayı terk etmiş ruhlarla insanların arasındaki iletişimi sağlayan kişi anlamına gelirken  aradaki kişi anlamına da gelmektedir.bu bazı düşüncelerde ise ruh rehberi  anlamını taşımakla birlikte benimsenmiştir.

Medyumlukta kişi ruhlarla iletişime geçer ve diğer taraftan yani bizim bilmediğimiz o farklı dünyadan bilgi ve haber almaya çalışırlar.Çevremizde gördüğümüz canlı ve cansız tüm varlıkların çevreye yaydığı bir enerji vardır. Medyumların hepsi aynı özelliğe sahip olacak diye bir şey yoktur.Her medyumun yeteneği farklıdır.Mental medyum dediğimiz medyumlar grubu,enerjiyi kullanırlar. Yere zamana ve kişilere bağlı kalmadan hayat enerjisini belli bir yönde adapte ederek madde ya da insan üzerinde değişik etkiler sağlar. Bunu trans halinde iken yapar ve ruhu kullanıma hazır hale gelir. Fiziksel medyum adı verdiğimiz grup ise,bedenini kullanırlar ve bir çok şey yaparlar;resim müzik heykeltıraş dalları da buna dahildir. Örnek verirsek ; işinde  başarılı olan bir heykeltıraşın yaptığı eserler o kadar kusursuz olur. O heykeltıraşa, heykeltıraşlığın medyumu adını verirler. Medyumların geneli karşı tarafa iletecekleri haberlerin daha açık .

Anlaşılır olabilmesi için küre,avuç içi,kart,fincan vs…gibi nesneleri  kullanırlar. Metafizik olaylar, tarihten günümüze dek tüm insanların ilgisini çekmiş . İnsanlar duyu organıyla algılayamadığı ancak varlığına inandığı şeyleri merak ederek öğrenmeye çalışmışlardır.

Büyüden Neden Uzak Durular?

Hoca dediğimiz din görevlileri,din ile ilgilenen ve alanlarında eğitici,öğretici olabilecek kişilerdir. Bu kişiler kendilerini dine adayan insanlardır.fal büyü muska ve bakım şeylerden kendilerini uzak tutarlar fakat çok istinai durumlar . Bunun dışındadır.büyüden uzak durmalarının sebebi dinimizin bunları yasakladığını en iyi bilen ve  anlayan kişiler hocalardır.günümüzde hocalara farklı sıfatlar takılmıştır.büyü yapanlara da hoca dendiğini sıklıkla görürüz. Büyü yapan kişilerinde arapça harfler kullandığını ve bundan dolayı onlara da hoca dendiğini söyleyebiliriz. Belki de bu yüzden gerçek hocalar ile büyü yapanları karıştırmak olası bir durumdur. Büyü işleriyle ilgilenen kişilerde kendilerine hoca denmesine karşı çıkarlar. Gerçekten büyü muska işiyle uğraşanlar buna karşılardır.bunları birbirine karıştırmış kişileri uyarmakta fayda var. Yoksa gelecek nesillere de bu şekilde yansıyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Medyumluk Bilgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir