Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Yıldızname Nedir?

Yıldızname Nedir? Yıldızname kişinin doğum tarihi, doğduğu saat, doğum yeri, kişinin kendi isminin ve ayrıca anne adı gibi bilgiler kullanılarak ilm-i ebced ile yapılan bir bakım türüdür. Baba adı çok kullanılmaz. Günümüzdeki astroloji ilminin kökeni Yıldızname’den gelir. Bu ilimde de yani bakılan Yıldızname’de tam olarak Yıldızlar ve Burçlar önemli yer tutar.

Yıldızname bakımı

Bakımda kişinin doğumundan itibaren yaşayacağı her şeyi önceden bildiren bir yöntemdir, ta ki ölene dek . yıldızname farklı bir bakım yöntemidir, diğer fal yöntemleri ile bir tutulmamalıdır.

Fallar sadece tahminlerdir, yıldızname ise fallara göre daha gerçekçi kesin bilgiler sunar insanlara. Yıldızname bakımı herkes yapamaz, çevremizde yıldızname bakıyorum diyen insanların birçoğu yıldızname bakmayı gerçek anlamda bilmiyordur. Çünkü yıldızname bakımı çok olduğu gibi birçok ilimi içinde barındıran bir bakım yöntemidir.

Yıldızname en çok Osmanlı döneminde kendini göstermiştir ve gelişmiştir. O dönemde yıldızname bakımı insanlar tarafından çok sık kullanılmıştır ancak yine bu bakımı o zamanki ilim sahibi kişiler üstlenmiştir.

Yıldızname bakılırken bir araca gerek duyulmaz, diğer fallarda kahve tarot kağıtları , su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken hiç birine ihtiyaç duyulmaz. Bu bakım türünde daha çok dinsel inanç önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlı olduğundan yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmesi gerekmektedir.

Bu ilimlerin başında iyi bir hocanın sahip olduğu ve olması gerektiği havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelir. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Bu sebepten dolayı yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu ilimlerin yanında dualarda çok önemlidir.

Yıldızname bakımı geçmiş şimdiki gelecek hakkında bilgiler verir. Bu bakım türü en faydali, en iyi ve iyi yol gösterici olan bir bakımdır. Kişiye tedavi etmez ancak, kötü bir durum karşısında ondan nasıl kurtulacağına dair bilgiler verebilir.

Yıldızname diğer fallar gibi olasılıktan oluşan bir bakım değildir ve asla fal bakımı ile karıştırılmamalıdır. Herkes yıldızname bakımını bir fal bakma yöntemi olarak görse de gerçek böyle değildir.

Yıldızname bakılırken bir çok hesaplar yapılır ve onlara göre bunlar anlamlandırılır ve bakılan kişi ile paylaşılır.

Yukarıda saydığımız ilimlerden bir tanesini bilmeyen kişi yıldızname bakımı yapama. Bu sebepten dolayı yıldızname bakımı herkesin yapacağı bir bakım değildir.

Bir önceki yazımız olan Yıldızname Gün Ve Saatleri başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.