Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Üzerimizde vefk ya da muska varken banyo ya da tuvalete girebilir miyiz; bu da bize yöneltilen bir çok sorudan biri. Değerli ziyaretçilerim; iyi bir ilim uzmanı, kişilerin gündelik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak işlem ve uygulamalarını yapar. Örneğin korunma ve koruma işleminde gerçekleştirilen muska ve vefk benzeri bir koruma kalkanı üzerinizde iken lavaboya gidebilirsiniz.

uzerimizde vefk ya da muska varken
Üzerimizde vefk ya da muska varken tuvalete girilir mi?

Belirli kaideler ve düzen içinde gerçekleştirilen korumanızı bel hizanızın üzerinde, göğüs üstünde taşıdığınız sürece ve bu muskayı açmadığınız sürece hiçbir sorun olmayacaktır. Ancak banyo yaparken, duş alırken veya vücudunuzu yıkarken, üzerinizde bulunan korumayı çıkarıp, size en yakın yere bırakmalısınız. Banyodan çıkma esnasında ise, tekrar muskanızı üzerinize takmanız durumunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Vefk ve muska işlemleri yapılış amacına göre, kısa süreli ya da uzun süreli takılması üzerinde taşınması gereken uygulamalardır. Çoğunlukla Allah’ın isimleri ve bazı sırlı dualardan oluşan işlemler olduğu için göğüs üzerinde ve belden yukarı taşınması ve bu kaidelere saygı duyulması gerekir. Bu gibi işlemler her ne kadar yedi kat sarılmış olursa olsun, su ile temas etmemesi çok önemlidir. Su ile temas eden bazı koruma muskaların da, koruma sağlayan enerjilerin terk etmesi gibi durumlar yaşanır; bu da muskanın veya vefkin bozulması anlamına gelir. Yani artık kişiyi korumayacaktır en net tabiriyle…

Tavsiye: https://www.medyumca.com/bulunan-muska-ne-yapilmali/

Bazı muska ve vefk uygulamalarında ise, belirli bir takım okumalar bitene kadar takılması uygun görülmüştür. Sadece okuma esnasında takılan olduğu gibi, belirli günlerde takılanları da vardır. Bunların amacı ne olursa olsun, eğer içinde Allah’ın kelamı varsa, muhakkak saygı gösterilmesi esastır.


Üzerimizde Vefk ya da Muska Varken? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyü ve Yıldız Düşüklüğü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.