Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

“Tütsüler ne işe yarar tütsü yakılan yere cinler mi gelir?” şeklinde toplumda bir inanç var. Tütsü yakılan yere cinler gelmez, tütsüler ile okunan bazı çağırma davetiyeleri olmadan herhangi bir cin bile her tütsü yapılan yere gitmez. Tütsülerin de belirli amaçlar dahilinde kullanıldığını unutmayalım, elbette bazen büyü yapımında olduğu kadar, yapılan büyülerin bozulmasında da tütsülerin oldukça büyük bir yeri vardır.

Önce tütsü nedir, onu öğrenelim. Tütsü, insanlık tarihi kadar eskidir. Eski mısır hiyerogliflerinde bile kendine yer bulmuş mistik bir araçtır tütsü. Eski çağlarda genelde dini ayinlerde kullanılan tütsü, günümüzde meditasyon, yoga ve kozmetik alanlarda kendilerini daha çok göstermektedir. Tütsü ve buhur aslında aynı sayılır; ancak bazen buhur olarak bitki yağları da kullanılabilmektedir.

tütsüler ne işe yarar? medyum zeynel eroğlu

Tütsü İnancı

Tütsüler ne işe yarar? Tütsülerin dünya ve ülkeler tarihinde önemli bir yeri vardır. Hindu ve budistlerin tapınaklarda yaktığı tütsü, japonların da shinto ayinlerinin bir parçası. Çin’de ise çeşitli festivallerde ve ölü ruhları çağırmak için tütsü kullanılıyor…

Her ne kadar inkar edilse de bizim kültürümüzde de eskiden beri süregelen tütsü geleneği vardır. Günümüzde bazı mevlidlerde hala tütsü yakılıyor…

Bioenerji ve meditasyonda da tütsünün yeri vazgeçilmezdir. Tütsünün insan Aurasını temizlediğine inanılır ve çakra açma çalışmalarında tütsülerden faydalanılır.

Havas İlminde Tütsüler

Tütsüler havas ilminde, hemen her türlü istek ve her amaç için kullanılabilmektedir. Olumsuz bir büyü çeşidi isteğinde o büyü çeşidinin tütsüsü olduğu gibi, olumlu bir istek amaçlandığında da aynı şekilde o isteğe uygun tütsü bulunmaktadır. Tütsülerin okumalar ile birleştirilerek yakılması ve tüttürülmesi, uygulanan işlemin kuvvetini pekiştirir. Örneğin, asşk ve sevgi için okunan Ya Vedud esmasının  yanında; misk-i amber tütsüsünün yakılması, bu isteğin oluşması için güzel bir zemin hazırlayarak, kuvvetini pekiştirecektir.

Tütsü yakılan yere cinlerin geleceği inancı, muhtemelen yakılan bitkilerden çıkan duman nedeniyle oluşturulan bir uydurmadır; ciddiyeti ve gerçekliği bulunmayan bir inanç hatta bir rivayetten öte değildir. Özellikle rahatsızlık verecek olan cinlerin bir ortama gelmeleri için tütsülere ihtiyacı olmadıklarını bir kez daha söylemeye gerek yok.

Tütsüler, özellikle misk, amber, safran, sandal, menekşe gibi etrafa güzel kokular yayan bitkilerden elde edilen bir özdür. Dua ederken, meditasyon yada yoga yaparken ya da tamamen ortamın güzel kokması amacıyla yakılan tütsülerin zararı yoktur, faydası vardır…


Tütsüler Ne İşe Yarar? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.