Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Nedir?

Büyü Nedir Nasıl Yapılır Büyü Çeşitleri Büyü nedir, büyü tarih boyunca tüm uygarlıklarda kendi ağırlığını hissettirmiş bir güçtür.

büyü nedir
büyü nedir

Büyü, var olduğu günden bu yana tüm kültürlerde araştırılmış, kullanılmış, kendini geliştirmiş bir olgudur. Büyü tam anlamıyla bir etki sanatıdır. Özellikle insanları etki altına alarak, büyü yaptıran kimsenin isteği doğrultusunda hareket etmesi amaçlanır; ve etkiyi sağlayan kimsenin ustalığı en üst seviyede ise, hedefi tam on ikiden vurması kaçınılmazdır. Büyü’nün etki mekanizması tıpkı bir saatin çarklarının çalışma mekanizması gibidir; çarklardan bir tanesinin durması saatin çalışmasını etkileyeceği gibi, büyü uygulaması içinde yapılan işlemlerden herhangi birinde yaşanılabilecek en ufak bir hata bile, büyünün etki alanında bir kararmaya ve aksaklığa neden olacaktır. Bu nedenle, büyü yapmak ya da yaptırmaktan çok; büyünün hangi ustaya yaptırılacağına kesin bir şekilde doğru karar verilmelidir.

Büyü, çalışmaya ve uygulamaya başlandığı anda etki altına alan bir işlem ve uygulamadır. Altını çizerek tekrar belirtmeliyiz ki, büyü yaptırılması ve istenen amaca ulaşılması, kiminle çalışılacağı ile ve kimden yardım alınacağı ile doğru orantılıdır. Büyü çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan ve metafiziksel enerjiler, gözle görülmeyen ruhsal varlıklar yardımı ile yapılan bir uygulamadır. Genellikle yanlış bilinen bir gerçekte, bazı insanların büyüye açık olduğu, büyüden daha kolay etkilendiği; bazılarının ise daha zor etkilendiğidir. Ancak bunun bir geçerliliği yoktur. Tekrar ediyorum, herkes büyüden etkilenebilir. 

Şunun önemini ayrıca belirtmek isterim; Büyü her insana yapılabilir ancak; büyüyü herkes yapamaz!

Büyü yapabilmek için mutlaka alanında uzman, tecrübesini ve eğitimini bu doğrultuda kazanmış, tabiri caiz ise gerçek bir ustadan yardım alınmalıdır. Aynı zamanda etki altına alan bir uygulama olduğu için, bin kez düşünüp bir kez karar verilmelidir. Uzman bir büyü üstadı bilir ki, yapılan uygulamaların yararı olduğu kadar zararları da vardır ve özellikle Kara büyü uygulamalarında bu durum had safhalara çıkmaktadır. Uygulamayı isteyen kimseye bu durum bir çok kez anlatılmalı, neyle karşılaşabileceği, nasıl bir durumun oluşabileceği, çözüm yolunun nasıl olacağı ve hala aynı yolda olup olmadığının  net bir şekilde ifadesine gidilmelidir.

Çünkü, sevgili dostlar, büyü geri dönülmesi zor bir uygulamadır. Elbette her büyünün çözümü olacaktır; ancak “hiçbir şey eskisi gibi olmaz” diye de su götürmez bir gerçek vardır.

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyü nasıl yapılır? Büyü her yerde ve her şekilde; her şey için yapılabilir. Özellikle bazı büyüler, etki etmek istendikleri yerde yapılması gerekir. Örneğin büyünün ev içinde ve hane halkına etki etmesi isteniyorsa, büyülerin o evin içinde yapılması gerekebilir. Elbette  büyünün etki etmesi için yapıldığı yerin ve mesafenin önemi yoktur. Yüzlerce kilometre öteden bile büyü yapılabilir. Ancak ne olursa olsun, bilgisi ve tecrübesi olmayan kimselerin kendi kendilerine böyle bir işlem yapmaya kalkmaları, Özellikle internetten, çeşitli sitelerden okunan, kulaktan dolma edinilen bilgilerle bazı ritüellere girişmeleri son derece tehlikeli ve yanlıştır. Çünkü büyü yapılırken, çok büyük bir enerji kullanılır ve açığa çıkar; bedensiz varlıklardan yardım alınır, faydalanılır. bu doğrultuda büyü uygulaması yapılırken, yapan kimsenin kim olduğu yine büyük bir önem arz etmektedir.

büyü nasıl yapılır
büyü nasıl yapılır

BÜYÜLERİN YAPILIŞ AMAÇLARI

Büyülerin yapılış amacına göre,kullanılan malzemeler ve eşyalar değişkenlik gösterir. Örneğin papaz büyülerinin olmazsa olmazı insan DNA’sı içeren malzemelerdir. Bu malzemeler olmazsa büyü etki etmez. Aynı zamanda bazı saatler ve günlerin önemi büyüktür. Büyü yaptıracak ve yapılacak olan kimselerin doğum tarihleri, anne isimleri, kişisel eşyaları çok büyük bir önem taşımaktadır. Büyü yapılırken; bazen gece, bazen gündüz olması istenir. Bazen ise yeni ay olmalıdır gökyüzünde ya da karanlık ayın zamanı beklenir. Önceki yazılarımızda büyü malzemeleri hakkında detaylı bilgilere yer vermiştik.

Sözün özü; büyü yapılış amacına hizmet eder ve yapılış amacına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda her büyü, her işlem, her uygulama kişiye, kişilere özeldir. A kişisine yapılan uygulama, B kişisinde kullanılamaz ve etki etmez. Faydadan çok zarar verir. Dolayısı ile, büyünün nasıl yapılacağından çok, hangi uzmana uygulatılacağı çok daha önemli bir konudur.

Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri yapılış amacına göre farklılık gösterir. Birden fazla çeşitleri ve isimleri olan büyünün türleri ve yapılış yolları birbirlerinden oldukça ayrıdır.

büyü çeşitleri nelerdir
büyü çeşitleri nelerdir

İyi ve kötü, geçmişten bugüne kadar birbirinden asla ayrılamayan ama, aynı zamanda birbirleri olmadan yapamayan iki temel olgudur. İyi ve kötünün olduğu yerde her zaman barış ve savaş, güzellik ve çirkinlik, zengin ve fakir, doğru ve yanlış, acı ve tatlı gibi kavramlar ön sıralarda olmuştur. Ak ve Kara’da bunlardan biridir. Bu durumun büyü ile ilgisi ise; büyülerin de iyi ve kötü yani Ak ve Kara olarak ikiye ayrılmasıdır. Büyü çeşitleri için Ak ve Kara sınıflandırması doğru olacaktır. Bunların yanında Kırmızı Büyü, Aktif Büyü, Pasif Büyü, Sempatik Büyü gibi de Büyü Çeşitleri vardır. Şimdi bu büyüleri inceleyelim.

Büyü Çeşitleri
  • AK BÜYÜ: Ak Büyü, tüm dinlerde ve kültürlerde iyiliği temsil eder ve asıl anlamı “şifa vermek” “şifalandırmak” olarak bilinir. Bir diğer anlamda şifacı büyüdür. İyileştirici ve oluşan etkiyi giderici özelliği vardır. Ak Büyü’de kullanılan malzemeler özel yağlar ve tütsülerdir. Yapılan özel dualarında iyileştirici özelliği vardır.
  • KARA BÜYÜ: Kara büyü tüm inançlarda yıkıcı, öldürücü, sarsıcı özelliği ile bilinir. Ayırma, soğutma, öldürme, iflas ettirme gibi birden fazla kötü istekleri bünyesinde barındırır. Kara Büyü’nün en temel amacı saf kötülük ve zarar vermektir. Kara Büyü’de kan, ceset parçaları, vücut ifrazatı, cenin gibi akla gelebilecek en uç insana ait parçalar kullanılarak işlem yapılır.
  • KIRMIZI BÜYÜ: Kırmızı büyü adı verilen Vodoobüyüsü’de yine DNA parçaları kullanıldığı için Kara Büyü sınıfında yer alır. Ancak ayrıldıkları tek nokta kırmızı büyünün öldürmek ve zarar verme özelliğinin daha az olmasıdır. Kırmızı büyü genelde aşık etme, bağlama amacı için yapılır.
  • AKTİF BÜYÜ: Aktif Büyü genelde irade büyüsü olarak bilinir. Yani, tabiattan aldıkları enerji ile insanlara bir nevi şifa veren şamanların ve okuyucuların yaptıkları budur. Bioenerji, hipnoz gibi şifalandırma çalışmaları aktif büyü içinde yer alır. Kızılderili kabileleri ve eski türkler, şamanlar bu gibi çalışmalar içinde bulunmuşlardır ve hala bizim kültürümüzde bile etkileri sıkça görülmektedir. Aslında çok fazla büyü ile ilgisi olmamasına rağmen, etki içerdiği için Aktif büyü içinde kendine yer edinmiştir.
  • PASİF BÜYÜ: Pasif Büyü tamamen dış etkilerden korunma amaçlı yapılır. Göz boncuğuda denilen nazar boncuğu, kurşun dökme, koruma ve korunma amaçlı yazılan muskalar, tılsım ve vefkler Pasif Büyü bünyesinde yer alır.
  • SEMPATİK BÜYÜ: Sempatik Büyü, aslında bir anlamda yine korunma amaçlı yapılır ancak pasif büyüden farkı korunmak istenen kimse ya da kimselerin DNA parçalarının kullanılmasıdır. Bu da bir etki mekanizması yaratacağından sempatik büyü sınıflandırmasında var olmaktadır.

En çok merak edilen büyü nedir, nasıl yapılır, kim yapar ve büyü çeşitleri nelerdir, soruları, uzman medyum Zeynel Eroğlu yorumuyla, Medyumca.com da.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir