Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü İnsanı Öldürür mü, Ölüme Kadar Götürür mü? Büyü kavramı, kişi veya kişilere istediğini yaptırabilen, amacına yönelik hareket etmesini sağlayan bir mekanizmadır. Büyü okumalar veya yazılardan ibaret değildir. Büyüler de dua veya sure kesinlikle yoktur. Büyüler, çoğunlukla bazı malzemeler kullanılarak yapılan ritüeller bileşenidir. Bir çok daldan oluşan bir ağaç gibidir büyü. Bu dalların oluşumu ağacı meydana getirdiği gibi; malzeme, ritüel, okuma ve bedensiz varlıkların bir araya gelmesinden de büyü oluşur ve amacına göre oluşturulur.

Büyü insanı ölüme götürür mü?

Büyüler, insanı ölüme götürmez, ancak ölüme sebebiyet veren bazı etkilere neden olabilir. Büyünün cinlerin etkisi ile şekillendirildiğini ve cinlerin yardımı ile hedefine ulaştığını söylemiştik. Ancak cinler bile yüce yaratıcının nizam ve intizamına karşı gelemez. Dolayısı ile, cinler sebebiyle oluşturulan büyü insanı öldürmez. Ancak, ölüme neden olan bazı sebeplerin oluşmasına ön ayak olabilir.

Büyü İnsanı Öldürür mü

Nedir bu sebepler?

Büyü insanı öldürür mü, insanları etkisi altına alarak karamsar olmalarına sebebiyet verir. Bu durum ilerlediği takdirde kişilerde depresyon oluşur. Hayattan zevk alamama, etrafında bulunan insanlardan sıkılma, gece uyuyamama, yemek yiyememe veya tam tersi çok fazla uyuma ve çok fazla yemek yeme gibi bedensel bozukluklar verebilir. Bazı etkileri olarak da, ciddi anlamda etrafında bazı şekiller görmek, eşyaların yer değiştirmesi, duyguların tam tersi yönde değişmesi gibi etkilere de sebebiyet verir.

Tüm bunların oluşumu zaman alır, insan kendi üzerinde böyle bir etkinin varlığını kabullenmez. Günlük hayatın stresine yada yaşanılan olayların nedenine bağlar bu değişimleri. Ancak durum ilerlediği takdirde, ya kendisi iyi bir gözlemciyse bir etki olduğunu anlayacaktır, yada etrafında bu tür etkinin olduğunu anlayacak kimseler olacaktır şanslıysa. Eğer hiç biri olmaz ve kişi bu tür etkiyi anlamaz ve kabullenmezse, durum ciddi anlamda ruhsal rahatsızlıklara sebebiyet verecek; cinnet, intihar, sinir krizi gibi sonuçlarla noktalanacaktır.

Bazen de ruhun artık hasta olması ile direncini kaybeden bedenin bağışıklığı düştüğü için ufak ve zararsız görünen hastalıkların, çok daha büyük hastalıklara kapı açacağıda bir gerçektir. Ruhun şifalı olmadığı bir bedende, vücudun dinç olması beklenemez.

Tüm bu durumların oluşum sürecine bakılarak, teker teker ele alınmalı, ciddi anlamda bir büyü bozma çalışması yapılmalıdır.


Büyü İnsanı Öldürür mü, Ölüme Kadar Götürür mü? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyü ve Yıldız Düşüklüğü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.