Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Bazı Ayetleri Okumak Zararlı mı, hayır elbette neden ayetleri okumak zararlı olsun. Allah’ın kelamı ve isminin geçtiği  Bazı ayetleri ya da duaları okumanın neresi zararlı olabilir sevgili ziyaretçilerim?

İnsanlara gönderilen en büyük lütuf Kur’an-ı Kerimdir…

Bolca dua etmek Allah’ın isimlerini zikretmek hiçbir sayıya tabi tutulmamıştır. Yüce Allah ı yüceltmek ve şükretmek için yapılan zikirler oldukları için kimseye hiç bir zararı yoktur.

Zarar vermesinin aksine faydası vardır, çünkü Allah ın isimlerinin hepsinin bir anlamı vardır ve insanlar bunları sürekli okuyarak kendilerine fayda sağlamıştır.

Yüce Allah her şeyi insanoğlunun önüne sermiştir, faydalansınlar diye. Allah’ın isimlerinin zikredilmesi de bir şükür duasıdır.

Bu yüzden yüce Allah’ın isimlerini zikretmek ve dua etmek kimseye zarar vermez. İsteyen herkes ne kadar isterse okuyabilir ve zikredebilir.

Esmalar ise, belli zamanlara ve sayılara tabi tutulmuşlardır. Ne zaman ne kadar okunacağını ise, ilim sahibi insanlar belirlemiştir.

Her şeyde nasıl bir kurallar zinciri var ise, Esmalarda da uyulması gereken kurallar vardır ve bu kurallar yine ilim sahibi insanlar tarafından belirlenmiştir.

Her esmanın bir anlamı ve dua şekli vardır, bunlara uyulmadan yapılan ve okunan dualar olsun esmalar olsun okuyan kişiye ağır gelebilir ve taşımayabilir.

Bu yüzden ilim sahibi insanlar her kişiye belli sayılarda esmalar verir okusunlar diye, yeni başlayan kişilere verilen esma sayısı , sürekli esmaları zikreden kişilerden farklı olacaktır.

Aynı sayıda çekerse bu okuyan kişiye fayda değil zarar verir.

Bazı Ayetleri okumak zararlı mı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca bu konuda videomuzu da izleyebilirsiniz. Zeynel Hoca Video

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir