Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Ayırma Duası, Sevgilileri Ayırma büyüleri ve yada Ayırma Duası  genel olarak olan bir sevgiyi tersine çevirmek yani nefrete çevirmek soğutmak için kullanılır. İyi giden ortaklıkları bitirmek , bununla birlikte sevenlerin aralarını açmak için yapılan dualardır. Yine aynı zamanda bu ayırma duaları eşleri de birbirinden soğutmak ve ayırmak için de yapılan dualardır. Her ne sebeple olursa olsun. Bu büyülerin yapılması ve ya da okunması makbul değil ise de çok sık yapılan ve okunan dualar olmaktan geri kalmamıştır. Büyü yapmak ve ya yaptırmak istemeyen insanlar ise bu tür duaları okuma yolunu seçmişlerdir. Büyülerin dinimizce haram olduğunu ve affı olmayan günahlar içine girdiği sabit bir bilgi olup islam dinini yaşayan her insan bunu çok iyi bilmektedir. Büyüler ise dinimizce günah olarak kabul edilmesine karşın duaların bir günahı bulunmamaktadır. Bu yüzden insanların çoğu dua yolunu tercih ederek bu yolda ilerlemişlerdir.

Burada dikkat edilmesi gereken ise kötülük amaçlı yapılan her şey dinimizce de günahtır. İnsanların bu gibi yollara başvurmadan ve ya girmeden önce bunları mutlaka bilmesi gerekmektedir. insanların kötülüğü için yapılan ve zarar vermek amaçlı yapılan her şey her büyü ve her dua günah sayılmaktadır. sevgilileri ayırmak ve ya sevgilileri birbirinden soğutmak için iyi giden ortaklıkları bitirmek için yine ayırma duaları okunmaktadır.

Ayırma Duaları Hangi Ayetler İle Yapılır?

Bu ayırma duaları rukye ayetleri ile yapılır her zaman. Rukye ayetleri dediğimiz ayetler, fatiha , bakara suresinin 1 ve 5. Ayetleri, yine bakara suresinin 163 ve 164. Ayetleri yine 255 258 ve 285 286. Ayetleri okunmaktadır. Yine ali imran araf gibi bir çok değerli surelerimizin belirli ayetleri okunarak ayırma duaları okunmaktadır. Bu rukyelerin 3 çeşidi bulunmaktadır.

Mübah olan ise haram ve şirk olmak üzere ayrılmışlardır. Mübah kabul edilmiş rukye iyilik için okunup üflenen rukye olurken haram kabul edilen rukye ise, anlamsız kesik harfler yine anlamsız isimler demir ve tuz ip gibi cisimler ile yapılan rukyeler haram kabul edilmiştir. Şirk olan rukye ise, Allah tan başka şeylere dua ederek yapılan rukyeler şirk olan rukyelerdir. ALLAH yerine başka varlıklara dua edilir ve bunu yapan kişiler dinden çıkmış ve Allah a şirk koşmuş olarak kabul edilir her zaman.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir