Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Ayırmak İçin Dua ya da Ayırma duası herkesin okuyabileceği ve hatta her insanın okuduğu bir duadır. Ancak sonuçlarına dikkat edilmesi gereken dualardandır. çoğunlukla sevgiyi nefrete çevirmek için iyi giden ortaklıkları bitirmek ara açmak için yapılan duadır. Yine bu ayırma duası sevgilileri ve eşleri de birbirinden soğutmak ve ya ayırmak için yapılan duadır. her ne kadar bu duaların yapılması uygun ve ı makbul değil ise de çok sık yapılan ve okunan duadır. Büyü yapmak ve ya yaptırmak istemeyen insanlar ise bu tur duaları okuma yolunu tercih etmişler. Büyülerin dinimizce haram olduğunu ve affı olmayan günahlardan olduğu bilgisi ise sabit bir bilgidir ve islam dinini yaşayan her insan bunu çok iyi bilmektedir. büyüler dinimizce günah olarak kabul edilmesine karşın duaların bir günahı bulunmamaktadır ve bu yüzden insanların çoğu dua yolunu tercih ederek bu yolu kullanmışlardır.

Ayırmak İçin Dua Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise kötülük yapılan her şey dinimizce günahtır. İnsanların bu gibi şeylere başvurmadan önce bunları mutlaka bilmesi gerek. insanların kötülüğü için yapılan ve zarar vermek amaçlı yapılan her şey ve her yol günahtır. Kişileri ayırmak eşleri ve ya sevgilileri birbirinden soğutmak için iyi giden ortaklıkları bitirmek için yine ayırma duaları okunmaktadır.

Rukyeler Hangi Amaç İle Okunurlar?

Bu ayırma duaları ise rukye ayetleri okunarak yapılmakta. Rukye ayetleri dediğimiz ayetler ise, fatiha , bakara suresinin 1 ve 5. Ayetleri, yine bakara suresinin 163 ve 164. Ayetleri yine 255 258 ve 285 286. Ayetleri okunmaktadır.

Yine ali imran araf gibi bir çok değerli surelerimizin belirli ayetleri okunarak ayırma duası okunur. Bu rukyelerin 3 çeşidi bulunur. Mübah olan haram ve şirk olmak üzere ayrılmış. Mübah olan rukye iyilik için okunup üflenen bir rukye olurken haram olan rukye ise, anlamsız kesik harfler yine anlamsız isimler demir tuz ip gibi cisimler ile yapılan rukyeler haram kılınmış. Şirk olan rukye ise, Allah tan başka şeylere dua ederek yapılan rukyeler şirk olan rukyelerdir olup Burada ALLAH yerine başka varlıklara dua edilir ve bunu yapan kişiler dinden çıkmış ve Allah a şirk koşmuş olarak kabul edilir.

Bu rukyelerin hangi amaç ile okunduğu önemlidir. Yine burada niyet önemli hale gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir