Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Aura Nedir ? dediğimiz kavram her insanda bulunur. Burada , insan vücudunu sarmalamış olan elektromanyetik bir alan vardır. Bu Ttüm dünyada ve varlıklarında bulunur.bu teofizi de kullanılan bir kavram olarak yerini almıştır. İnsanı sarmalayan bu elektromanyetik alana aura ismi verilmiştir.

Bu  manyetik bir alan olup aynı zamanda bir koruma kalkanı görevi görür. Bu alanı bazı insanlarda güçlü iken, bazı insanlarda da güçlü değildir. Bu önemli bir faktör olduğu için kişileri elbette etkileyebilir. Çakra sı güçsüz ve zayıf olan kişiler kötü ve negatif olan her şeyden çok çabuk etkilenir, bunun yanında çok çabuk hasta olurlar ve maalesef güçleri çok düşüktür.

Aura Nedir?

Güçlü olan kişiler ise, hastalık ve negatif enerjilerden çok fazla etkilenmezler. İfade ettiğimiz gibi bu kavram insan bedeni ve ruhu için bir koruma kalkanı görevi üstlenmiştir ve bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bunun  nın iki türü bulunmaktadır. Biri sprituel ve bir diğeri ise, eterik adını almıştır. Sprituel çeşidi olan insan gözü ile görülmeleri mümkün değilken, eterik bu  insan gözü ile görülme imkanına sahiptir. Eterik aura nın insan gözü ile görülebilmesi bu aura türünün insandan yaklaşık 20 cm uzaklıkta yer almasıdır. Aura dediğimiz bu kavram yalnızca insan ile sınırlı değildir. Dünyada ki tüm varlıkların ve nesnelerin aura ları mevcuttur. Yalnız bir fark var ki, canlı olan varlıkların auraları her zaman daha net olarak görülebilirler.

Vücut üzerinde çeşitli güç merkezleri bulunur, bu merkezlere ise çakra adı verilmiştir. Bunun beyaz ışığı emme özelliği vardır ve emilen bu beyaz ışık çakralara iletilir. Bu nun belli katmanları da vardır . etetik kısımda kainatta ve canlılardan gelen yaşam enerjileri bulunur ve bu yaşam enerjileri aktarılır. Psikolojik açıdan ele alındığında ise ruhsal boyutlar arası bağlantılar meydana gelir. Daha çok ruh ile alakalı bir durumdur. Yine aura ların renkleri de bulunur. Mutsuz bir insanın bu rengi ile mutlu bir insanın bu rengi aynı olmadığı gibi farklılıklar bulunur. Burada kişinin ruhsal durumu önemli bir rol oynamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir