Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Aura ve Çakra birlikte çalışan birer güç merkezidir. Bu güç merkezleri insan ruhunun en derin ve hatta en gizemli kilit noktalarındandır. biri olmadan diğeri çalışamaz, diğerinin çalışmadığı durumlarda bir diğeri enerji veremez.

Aura Her İnsanda Değişmekte midir?

Aura ve Çakra  dediğimiz kavran tüm dünyada ve tüm varlıklarda bulunan bir manyetik alandır. Bununla birlikte teofizi de kullanılan bir kavram olarak yerini almıştır. Tüm vücudu sarmalamış bir halde bulunan bu manyetik alan aura adını almıştır. Aura dediğimiz bu manyetik alan insanda bir tür koruma görevini de üstlenmiştir. Aura kavramı her kişi ve varlıkta değişmektedir. İnsanlarda aurası güçlü olan kişiler kolay kolay hasta olmazlar ve bunun yanı sıra negatif enerjilerden çok fazla etkilenmezler. Aurası güçsüz olan kişiler her şey den etkilenirler, negatif enerjilere karşı savunmasızdırlar ve sık sık hasta olurlar. Bu da aura kavramının her insan da değişiklik göstermesinin kanıtıdır.

Aura dediğimiz bu kavramın renkleri de bulunmaktadır ve bu renkler kişinin ruhsal yaşantısı ile doğru orantılı olarak ilerler. Mutlu bir insanın aurası renkli ve kesiksiz olurken mutsuz bir insanın aurası kesik ve rengi gridir. İki çeşit aura vardır. Biri insanın ruhsal boyut ile bağlantı gerçekleştirirken diğeri gözle görülebilmektedir. Göz ile görülebilen aura türü insandan yaklaşık 20 cm uzaklıkta bulunur ve belirli şart olduğunda gözle görülebilirler. Göz ile görülemeyen aura türü sprituel adını alırken göz ile görülebilen aura türü ise, etetik adını almıştır.

Çakra kavramını açıklarsak eğer, auranın beyaz ışığı emme özelliğine sahiptir. Aura bu beyaz ışığı çakralar iletmektedir. İnsan vücudunda belirli güç merkezleri bulunmaktadır. Bu güç merkezlerine çakra adı verilmektedir. Aura ve çakralar birlikte çalışırlar. Bu güç merkezleri, kişinin enerjisini ,yaşam gücünü ve hayat enerjilerdir. Her çakranın sorumlu olduğu bir duygu ve organ olmasının yanında dış dünyaya ait görevleri de bulunmaktadır. Çakraların görevleri çok karmaşık olmasının yanı sıra kişiyi doğrudan etkileme özelliğine sahiptir.

Aura ve çakraların birlikte hareket ettiğini söylemiştik. Auralar biri koruma görevi üstlenirken aynı zamanda çakralar ile de sürekli alışveriş halindedirler. Kişinin aurası güçsüz ise, çakralarında bir aksaklık var demektir. Kişi bu haldeyken çok sık hasta olmaya meyilli olmakla birlikte negatif olan her türlü duruma karşı hassas olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir