Büyüler, Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi?

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

buyuler, ayetler ve esmalarla bozula bilir mi

Büyüler, Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir Mi? Nasıl Bozulur?

Çok eskilerden günümüze kadar insanların bazılarında kendilerine yada çevrelerine uğursuzluk getirebilecek canlı-cansız herşeyden kurtulma amacı vardır. Bu bazen kendini uğursuzluk olarak gösterir, bazen de çok eskiden kalma gelenek olarak lanse edilir.

Mesela eski tarihlerde insanlar etraflarında kedi, köpek, koyun, keçi gibi siyah renkli olan hayvanları bulundurmaz onların uğursuzluk getireceğine inanarak yok ederlerdi. Oysa sevgili peygamberimiz (S.A.V.) uğursuzluk tan bahsedildiği zaman şöyle demiştir: Uğursuzluk inancı hiçbir zaman müslümanın cesaretini kırmaz, ve onu işinden geri bırakmaz. Ve öyle bir şey olduğu zaman şöyle dua edin derdi: Rabbim ancak sen ihsan edersin kötülükleri ancak sen yok edersin ve üstün gelmek başarmak ancak senin cemalindendir. Hatta uğursuzluğa inanmak şirktir. (Ebu Davud Tıbb).

Mesela bazı horozların zamansız ötmesi uğursuzluk sayılıyor, bu tür şeylere inanmak ancak cahil kalmış toplumların özellikleridir.

İslam dini bunların hepsini ortadan kaldırmıştır ve peygamber efendimize inen muavvizeteynler ve bazı ayetlerle kullarının bu tür şeylerden nasıl korunacağını biz kullarına bildirmiştir.

Büyüler, Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir Mi? Hakkında Gerçek Bilgiler

Muavvizeteyn Sureleri yani, İhlas, Nas ve Felak Sureleri, Ayetel Kürsi ve Fatiha Sureleri okumak her türlü sıkıntıya karşı birer bir olduğunu hem Peygamber Efendimiz (S.A.V.), hem de Büyük islam alimleri haber vermiştir.

Ancak büyü bilindiği üzere kötülük bazında yapılır, amaç kötülükse eğer ve yapılan büyüler bu amaç doğrultusunda hizmet ediyorsa, gücü sınırlı olan bir insan ne yapabilir?

Büyücü büyüyü yapabilmek için bir takım enerjiler ile işbirliği yapar, yani farklı boyuttan destek alır. Bir büyü kim ne derse desin, tek başına bir insanın üstesinden gelebileceği bir iş değildir.

Büyü sadece dinler arasında değil kabile aralarında da bir gizli esrar olarak kabul edilir.. Büyü yapmak için sihirbazların Allahın yasakladığı bir takım fiiller işleyerek ve isteyerek şeytan veya cinlere yaklaşmak istedikleri bilinir. Bilirler ki bu yapılan sihir veya büyü onlar olmadan tesir etmez. Mesela Hristiyan kaynaklarına bakarsak Yuhanna’nın vahyine göre sapıklık ve küfre destek olan alametleri devreye sokan kafir cinlerdir.

Buna göre Diğer konularımızda titizlikle ele aldığımız bir mantık vardır; Özellikle buranın altını çizerek belirtmek istiyorum. Bazen yapılan şeylerde Çivi, çiviyi söker mantığı geçerlidir. Öyle zamanlar olur ki, büyü yapılırken kullanılan malzeme yada materyal her ne ise bozarken de bu gibi malzemelere ihtiyaç duyulabilir.

Kur’an-ı Kerim, Yüce Allah’ın bize gönderdiği en büyük hediye, en büyük lütuftur. Her daim Kur’ana sığınmak biz kulların görevidir. Ancak, bir toplu iğneyi ayaktan çıkarmak için mutlaka operasyon yani ameliyat yapılması şarttır. Toplu iğne ayaktayken üzerine merhem sürülmesi ya iğneyi iyice içeri iter, ya da hiç çıkaramaz duruma getirir.

Büyüler, Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi, Burada yapılacak olan büyüye isabet etmeden bazı koruma ve korunma dualarını okumak, Daima Allah’a sığınarak bilhassa temizliğe dikkat etmek, Kuşku duyulan insanlardan olabildiğince uzak durmaktır.

Ancak Büyüye maruz kaldıktan sonra yapılacak olan şey, biraz önce anlatmış olduğumuz toplu iğne bahsinde geçen gibi, kişinin bu durumdan kurtarılması için çareler bulmak olacaktır.

Konu ile ilgili aklınıza takılan yada herhangi bir sorunuz, sorununuz varsa danışmak için bizi arayabilirsiniz…