Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Şeytan Cin Karabasan nedir? İfrit, musallat, ümmü-s sübyan albasması hadim nedir? Çok merak edilen soruları yazımızda başlıklarla özetliyoruz.

Şeytan Cin Karabasan

Şeytan Nedir?

Şeytan ismi ile anılan varlık, tüm dinlerde ve inançlarda yaratıcıya karşı çıkan ve insanlara kötülük etme amacı güden bir yaratılmıştır. Şeytan, İblis ve Azazil adı ile de bilinir. Tüm medeniyetler ve inançlar şeytanın varlığını kabul etmektedir.

Şeytanın saf kötülük olduğu, insanların kötülüğünü amaçladığı ve hatta cinlerin atası olduğu da dile getirilmektedir. Çoğu zaman kötü bir isimle anılsa da, şeytanın bir zamanlar Azazil ismiyle bilindiği ve tüm meleklerin öğretmeni olduğu, hatta yaratıcının gözdesi sıfatına layık görüldüğü de rivayetler arasındadır.

Cin Nedir?

Cinler; bedeni ve kütlesi olmayan, insanlar ile aynı evrende ancak bir başka boyutta yaşayan varlıklardır. Halk dilinde bu varlıkların erkek olanının Cin, kadın olanına da Peri adı verilir. Cinler de erkekli dişili bir yaşam sürerler; doğarlar, yaşarlar, ürerler ve ölürler. Cin kelimesi “Cenn” isminden türemiştir. Cenne kelime anlamı olarak gizli olan üstü örtülen anlamını taşımaktadır. Şeytan dediğimiz iblis ise, dumansız ateşten yaratılmıştır. Cinler de yine dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinlerin bir bedeni yoktur ve enerjiden meydana gelirler.

Karabasan Nedir?

Karabasan denilen durum, genelde uyku ile uyanıklık arasında kişinin üzerine bir basıncın, bir ağırlığın yüklenmesi ile oluşur. Bu ağırlığın yüklenmesi esnasında kişi hareket edemez, kıpırdayamaz ya da sesini çıkaramaz duruma gelir. Kişi uykudan uyandığını sanmaktadır ama uyku hali devam eder. Karabasan durumu yine bedensiz varlıklar olan cinlerin saldırısı sonucu oluşur. Şeytan Cin Karabasan üçlüsünden Karabasan durduk yere insanlara saldırmaz, karabasan durumunu en önemli nedeni büyüdür.

İfrit-Musallat Nedir?

İfrit ya da Musallat adı verilen bedensiz varlıklar, yine cin sınıfında yer alır ve cinlerin en dehşet verici olanlarıdır. İfrit-Musallat cinlerin en güçlüsü ve kurtulması en zor olanlarıdır. Fark edilmezler ise, insan hayatını tehlikeye bile atabilirler. İfrit-Musallat olarak bilinen bu varlıklar durduk yere insanlara saldırmazlar; eğer bu tarz varlıkların saldırısı kesinleşmişse bu durumun arkasında kötü niyetli bir etkinin olduğu bir gerçektir.

Ümmüs Sübyan – Albasması Nedir?

Ümmüs-Sübyan Albasması veya Alkarısı adı verilen isimler, cin topluluğundan olan dişi perilerin eseridir. Özellikle kadınlara, yeni anne olmuş lohusalara, yeni evlenmiş ya da yeni hamile kalmış bayanlara musallat olurlar. Bunun bir çok belli başlı nedeni vardır; bu durum özellikle kırsal bölgelerde kendini gösterir. Bu durumun oluşmasının arkasında bir çok sebep vardır. Hamilelik esnasında bilmeden cinlere verilen zarar, yeni evlenen çiftlerin mutluluğunu istemeyen kimselerin yaptığı büyü ya da benzeri bir etki, kişilerin üzerinde geçmişten süregelen musallat olayları varsa, Ümmüs-Sübyan-Albasması-Alkarısı durumları gerçekleşebilir.

Hadim Nedir?

Hadim’in anlamı, görevli, yardımcı, bekçi, koruyucu demektir. Hadimler, ruhani varlıklardır ve çok özel görevleri vardır. Hadim elde edilmez, hadimden sadece yardım istenebilir. Bakım denilen olaylarda Hadimlerden yardım alınır. Hadim konusu çok geniş bir konudur ve derinlemesine işlenmelidir.

Günümüzde hadimler hakkında bilgi sahibi olan insan çok çok azdır ve hadimler ile bağlantıya geçmek neredeyse imkansızdır. Hadimler ile bağlantıya ancak onlar isterse geçilebilir ve bu çok uzun ve meşakkatli bir yoldur. Her insanın sabır derecesi bunu kaldıramaz.

Uzman Medyum Zeynel Eroğlu Şeytan Cin Karabasan ilgili siz de düşüncelerinizi paylaşabilir, işlem bakım konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Şeytan Cin Karabasan İfrit Musallat Ümmü-s Sübyan Albasması Hadim Nedir? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.