Büyü Yapma

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yapma Büyünün ilk çağda mağara duvarlarına çizilen resimlerle başladığına inanılmaktadır. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır büyüler. Bazı insanlar büyünün iyilik için de yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadıklarını düşünmeyi tercih etmişlerdir. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerini elinden alıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan meydana gelir. Bu nedenle büyü ne şekilde olursa olsun günahtır elbette. Büyü İslam dininde de kesinlikle kabul görmemiş bir durumdur. İnsanların farklı birçok sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü çeşidi olduğu bilinmektedir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz rahatlıkla. Büyüler herkes tarafından yapılabilen bir şey olamamaktır ancak.

Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması zorunludur. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişilikler görülebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekillenir. Büyülerin bazıları kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirebilir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi genel olarak aynı kaynağtan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülmektedir;

Canlı ya da ölü hayvanlar kullanılarak yapılan büyüleri herkes duymuştur. Bu şekilde malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği bilinmektedir . Genelde bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinirler. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürülür ve kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü yapılır. Bu işlemdeki neden tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesidir. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak bilinen büyülerdir. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir.

Tütsüler Büyülerde Ne Rolu Oynar ?

Büyü Yapma işleminde bazı durumlarda DNA kullanıldığını söylemiştik. Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyülerde vardır elbette. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler kullanılır ve aşk büyüleri en tatınan büyülerdir.

Tütsüler ve bitkiler kullanılarak yapılan büyülerde ise tütsülerden faydalanılmaktadır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde vardır. Kullanılan bitkilerin yakılması sonucunda ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir