Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Vefkler Nedir, vefk nasıl hazırlanır ve vefk etkili mi şeklinde çok soru alıyoruz. Vefk in sözlük anlamı uyum ve aynı zamanda dengedir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğundan dolayı bu isim verilmiştir. kısaca vefk uyum ve denge anlamına gelir. Dinimiz yönünden bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamına gelir. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi var ise bu problemin düzeltilmesi ve ya da giderilmesi için ruhsal alemde sema katlarına açılan bir tünel olarak ta ifade edilebilir.

Vefk Çeşitleri Nelerdir?

Vefkler Nedir Vefkler çeşitleri de fazladır. Belirli bir amaç için hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar ile yapılan ve hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan yazım şekillerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belirli kurallar uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra dereceli hizmetliler olur ve o derecelilerin isimleri de yazılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görev alırlar. Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Verk ler çizildikten sonra her sırada bulunan kare sayısına ve ya özelliklerine göre isim alırlar. Örneğin bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerin de gruplara ayrılmışlardır. Bunlar ise toprak hava ateş ve su grubudur. Yine bu vefkler hazırlanırken bağlı bulunduğu gezegenlere göre de farklılık gösterir. Bunlarda yine güneş vefk i ve ay vefk i olarak gruplara ayrılır. Elbette vefk ler sadece bu kadar la sınırlı değildir. Vefk lerin bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Vefkler hazırlanırken arapça da bulunan harf ve sayılar kullanılmaktadır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı olur. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak cümlenin sayısal değerleri ebced hesabında bulunur ve bunlardan yardım alınarak yapılır ve hazırlanır.

 

Kişiye Özel mi Hazırlanıyorlar?

Vefkler Nedir Kişiye özel hazırlanan vefkler de en çok dualar ve esmalar kullanılmaktadır. bunlar kendi dilimizde değil elbette arapça dil kullanılarak yapılır. Arapça da kullanılan kelimeler çoğunlukla kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanmaktadırlar. Vefk hazırlamak oldukça fazla bilgi birikimi gerekir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerekir. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin konumları burcunun özellikleri ve kişinin özellikleri gibi bir çok konu ön plana çıkmaktadır.

  Vefkler Nedir Vefk lerin büyü ile karıştırılması en çok merak edilen konular arasında yer alır. Vefk ler büyü değildir ve hatta büyü ile hiçbir alakası yoktur. Büyüler yapılırken şeytani varlıklardan yardım alınırken vefk ler hazırlanırken ALLAH ın izni ile görevlendirilmiş hizmetlilerden yardım ve destek alınarak yapılmaktadır .bu hizmetli dediğimiz varlıklar ise elbette şeytani değil nurani varlıklardır. vefk ler hazırlanırken insanların en çok merak ettiği konu ise vefk günah mıdır, vefk günah değildir. ALLAH ın bize verdiği nimetlerden faydalanmak biz insanlara farz kılınmıştır. Dikkat edilmesi gereken vefki hazırlanacak kişinin üzerinde büyü ve muska gibi şeylerin olmamasıdır. Zaten muska yapıldığında kişinin üzerine manyetik bir enerji oluşur ve bu pasif hale getirilerek etkisiz durumda bırakılır.

Havas İlmi Nedir?

Havas ilmi dediğimiz ilim çok derin bir ilim olmasının yanı sıra bu bilgiye sahip olan insan sayısı oldukça azdır ve havas ilmini öğrenecek kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerek ve birçok şartı vardır, kişinin bu şartlardan en az 7 tanesini taşıması gerek. bunları sayacak olursak eğer, ilk sırayı kesin karar alır, kişi isteğinde emin olacak ve asla şüpheye düşmeyecektir. Ardından sabırlı olmak vardır, kişinin sabrın ne olduğunu ve ne kadar sabredeceğine bakılır. Yine kişinin çok iyi sır saklayan biri olması gerek ve takva sahibi birisi olması gerekir. yine kişinin acele etmemesi ve temiz olmasına özen göstermek zorunda. Bunların ardından icazetli olmak vardır. Bunun anlamı ise ALLAH ın dostlarından izinli olmaktır. Kişinin teşhis etme becerisi olmalı. Bunların ardından kişinin oruçlu olması ve amel zamanını bilmelidir. Bunların ardından kıbleye yönelmesi ve istihareye yatmak gelir.

Bunların yanı sıra ruhani alemdeki varlıklar dediğimiz grupta yaşayan varlıkları kötü ve aşağılık işlerde kullanmamak gerek, bunların adından azimetleri öğrenmek gelir. Yani ruhanilere okunacak dualar vardır ve kişinin bu duaları bilmesi gerekir. en son amelin yapılışı vardır ve bunda anlatılmak istenen amelin nasıl yapılacağıdır, bazen bir levhaya yazılması gerek ve kişi ona göre hareket eder bazen de bir kağıda yazılması gerekebilir, burada nasıl yapılacağı önemlidir.

Havas ilmi dediğimiz ilim öğrenilmesi ve uygulanması çok zor bir alandır ve bununla birlikte havas ilmi ile birden fazla kötü enerjiler yok edilir ve ya uzaklaştırılır. Herkesin bildiği üzere negatif enerjiler çoğunlukla büyü yolu ile gönderilmesi istenen kişiye gönderilir ve bunlar bazen bir eşya olabilmektedir, size büyü yapan kişi bir hediye bile verebilir ve siz bu hediyeyi kabul ettiğinizde büyünün etkisine girmiş olacaksınız. Eğer şüphe ettiğiniz bir kişi size bir hediye vermiş ise ve siz kabul ettiyseniz hemen bu verilen hediyeden uzaklaşmanız gerekecek. Verilen hediye küçük ise en etkili yolu ya yakın ya da suyun dibine atın ve bu eşyadan kurtulun.

Muskaların Nerede Yazıldığı Önemlimidir?

Muskalar üçgen şeklinde sarılan ve içerisinde dua yazan bir nüshadır. Muskalar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken yerler vardır. Bunlar muskanın hangi amaç ile yazılıp hazırlandığına bağlıdır. Muskalar büyü ile bir de koruma için yazılır. Koruma muskasının nasıl yapıldığını açıklamadan önce muskanın ne olduğunu ve niçin yapıldığını açıklamak çok daha doğru olacaktır. Muska arapça bir sözcük olup nüsha anlamını taşır. Bir tür kopyalama da denilebilir, muska dediğimiz korunma yöntemi ilk olarak peygamber efendimize nasip olmuştur. Yüce ALLAH ın meleklerinden olan Cebrail a.s aracılığı ile peygamber efendimize hazırlanmıştır ilk olarak ve bu muska ile peygamber efendimiz kendini kötülüklere karşı koruma altına almıştır.

Koruma muskaları yazılıp hazırlanırken içlerine koruma sağlayacak dualar yazıldıktan sonra üçgen şekline getirilir. Duaların okunmasının ile yapılan muska kişiye verilerek kişi bunu belirli süre üzerinde taşıması istenir ve o belirlenen zaman bittikten sonra yüksek bir yere kaldırılır. Muska türleri daha önce söylediğimiz gibi hangi amaç için yapıldığına bağlı olur ve muskalar yazılıp hazırlanırken amaç ne ise ona göre dualar yazılır ve ardından tekrar dualanır. Koruma muskaları cin dediğimiz bedensiz varlıkların verecekleri zarardan korunmak için yapıldığı gibi hastalıklardan korunmak için ya da büyü bozmak için de yapılmakta. Burada önemli olan kişinin ne için muska yazdırıp hazırlatmak istediğidir. Koruma muskaları ile kişi kötülüklerden korunabilir. Bu muskalar hazırlandıktan sonra kişi içerisindeki yazılan duaları okuması gerek. Muska bu şekilde yazıldıktan ve uygulandıktan sonra elbette daha etkili olur.

Kişi sadece muskaları yazdıktan sonra üzerinde taşıması muskanın etkisini tam anlamı ile etkilemeyecektir, kişi yazılan bu duaları kendisi de okursa eğer muska en iyi şekli ile etki edecek ve o kişiyi koruma altına alacaktır. Kişi bu sayede kötülüklerden korunmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir