Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Tarihin en eski kadim zamanlardan bu yana yıldız, güneş, ay ve diğer gezegenlerin konumuna göre farklı çıkarımlar yapılmaktadır. Bu değerlendirmelere kişinin ismi ve doğum tarihi gibi kişisel bilgiler eklenerek yıldız haritası çıkarılır. Bu haritaya yıldızname denir. Yıldızname toplumda bir fal türü gibi görünse de faldan oldukça farklıdır. Peki yıldızname nedir, kimler bakar, hesaplaması nasıl yapılır? Niyete göre yıldızname nedir? Yıldıznamede neler çıkar? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları anlatacağız.

yıldıznamehesaplama

Yıldızname Nedir ve Kimler Bakar?

Yıldızname, astroloji konusunda uzman kişilerin yıldızların konumundan ve hareketlerinden yola çıkarak kişinin hayatı ve geleceği hakkında çıkarımlarda bulunmasıdır. Günümüzde bazı kesimler tarafından yıldızname fal kadar sert karşılanır. Bunun yanı sıra yıldızname, uygulanma yöntemiyle ve amacıyla faldan daha farklı bir tekniktir. Osmanlı döneminden bu zamana kadar popülerliğini sürdüren ve o zamanlarda din alimleri tarafından yorumlanan yıldızname, günümüzde astroloji konusunda uzman medyumlar tarafından yorumlanır.

yildiznamehakkında

Yıldızname Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yıldızname kişinin adı, doğum tarihi, doğum yeri ve biliniyorsa doğum saati gibi kişisel bilgileri ve astrolojik bilgileri kullanarak o kişinin hayatı ve geleceği hakkında yorumlar yapılmasıdır. Ayrıca Ebced-i Yıldızname de bulunmakta olup özellikle Havas işlemleri için kullanılmaktadır. Ebded-i Yıldızname hesaplaması yapılırken önce kişinin adının ebced hesabı yapılır. Ebced hesabı, Arap alfabesinde kişinin adına denk gelen sayıların belirlenmesidir. Ek bilgi olarak da kişinin annesinin adı ve doğum saati gibi bilgiler istenir. Toplanan tüm bilgilerle kişiye özel sayılar ortaya çıkarılır. Oluşturulan yıldız haritasında her harfin temsil ettiği bir rakam ve her rakamın farklı bir anlamı bulunur. Astroloji medyumları bu simgelerden yola çıkarak kişinin hayatı hakkında yorumlar yapar.

Yıldıznamenin dini boyutları da bulunmaktadır. İşleme başlamadan önce ve bitirdikten sonra dua edilir. Kötü olaylar önceden algılanarak bunların gerçekleşmemesi için dualar edilir. Yıldızname bakılırken verilen bilgilerin doğruluğundan kesin bir şekilde emin olmalı ve bu işlemi mutlaka uzman medyumlara yaptırmalısınız.

yildizname

Niyete Göre Yıldızname Nedir?

Niyete göre yıldıznamede belli olaylar ele alınarak yorumlama işlemi yapılır. Bakılması istenen konular yıldıznameye başlamadan önce bakacak olan kişiye söylenir ve bunlara göre bir yıldızname oluşturulur. Bu, olaylar etrafında kötü durumların düzeltilmesi için onarım amaçlı bakılır. Yıldıznameye bakan ve yorumlar yapan kişi genel olarak olumlu ve olumsuz bilgilere ulaşıp, bu bilgileri çözüm odaklı kullanmaktadır.

yıldıznamebakımı

Yıldıznamede Neler Çıkar?

Kökeni çok eskilere dayanan yıldızname, İslam felsefesinde de yer almaktadır. Yıldızname bir tedavi yöntemi değildir; fakat yıldızname ile çeşitli hastalıklar ve ruhsal sıkıntılar için çözüm yolları sunulabilir. Büyüler, cin çarpması, nazar ve çeşitli ruhsal sıkıntılar yıldıznamede görülebilir. Yıldıznamenin amacı geçmiş ve geleceği harmanlayarak geleceğe dair bilgiler vermektir. Daha fazla bilgi almak için yıldıznamede neler görülebileceğini detaylıca anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Yıldızname hesaplamasında görsel ve telepatik hissi duyular da kullanılır. Bu şekilde çözümleme yapılmaya çalışılır. Bu bakım teknikleri içerisinde en önemli olanı bakan kişinin bilgi birikimidir. Yıldıznameye bakan kişinin, kişinin geleceği hakkında olumlu ya da olumsuz yorumlar yaptığı için alanında uzman bir kişi olması gerekir. Doğru bir şekilde yapıldığı zaman olumsuz olayları önceden fark edip kurtulmayı sağlar.

Yıldızname ve daha fazlası hakkında bilgi almak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Metafiziksel tüm alanlarda, Astroloji, Tarot, Yıldızname gibi konular ve çeşitli büyüler hakkında sorularınıza cevap bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Astroloji ve Tarot Analizleri, Yıldızname Bakımı, Gideni Geri Getirme, Aşk Büyüsü gibi çeşitli büyüler hakkında alanında uzman ünlü Medyum- Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu’na 0533 594 25 77 numaralı Whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yıldızname ve Kader

Bir önceki yazımız olan Yıldızname Kitabı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.