Yıldızname Hakkında Bilinmeyenler

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Yıldızname Hakkında BilinmeyenlerYıldızname Hakkında Bilinmeyenler ile ilgili en önemli konu, Yıldıznamenin arapca adının Tavita olmasıdır. Tavita, kader bilimi anlamına gelir. Yıldızname yi bu günlerin astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar bulunuyorsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.

Nasıl ki ırsi uzmanları size gen haritanızı çıkarıp başınıza gelebilecek hastalıkları söyleyebiliyorlarsa, yıldızname uzmanı da size kader haritanızı çıkarıp başınıza gelebilecek iyi ve fena olaylara karşı yön gösterir.

yıldızname  hakkında adından da anlaşılacağı üzere yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle türk-islam felsefesinde hayat bulmuş ve osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldıznamede şahısların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar bellidir.

Bunun yanısıra insanların başlarına gelecek rahatsızlıkların ekonomik ya da manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.

Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım ve ya macunlarla tedavi türü önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü epey bir faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim fakat buraya yazamayacağım birçok rahatsızlığı tedavi ettim.

Manevi hastalıklardan kastımız ise bireyin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani şahıs mizacı dolayısıyla nazara yatkın olur. Yahut doğumunda bir illet ile beraber doğmuş olur. Yada koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve peri değmiş veya büyü yapılmış olur. Bu gibi durumlarda da yıldızname bir çözüm üretecektir.

Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Lakin bilmiyorsanız ve ya takip ettiğiniz burç sizi tanım etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin kafi.

İnsanın yıldızını bulmak adına ebcet hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. Konusunda bilgi sahibi olunur.

Ebcet hesabı 3 çeşit olmakla birlikte ben sizlere ebcet-i sagir dediğimiz küçük ebcet hesabını açıklayacağım. Aslında bilindiği üzere ebcet hesabı arapçadır. Türkçeye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.