Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

yapilan bazi buyuler ya da vefkler neden tutmaz

Yapılan Bazı Büyüler Ya Da Vefkler Neden Tutmaz? Hangi Sebeplerden Tutmaz?

Yapılan Bazı Büyüler ya da Vefkler Neden Tutmaz, Yapılan her iş yada fiil, buna büyü de dahil, Allah’ın bilgisi dahilindedir. Bir insan, başka bir insan için “Büyü yaptırdım” tutmadı gibi bir ifade veriyorsa, Allah’ın izni olmadığı için bu işlem gerçekleşmemiş olabilir.

Bunun  dışında yapılan bazı uygulamalar ise eksik işlem yapılması nedeni ile başarıya ulaşamaz. Bu eksik işlemler:

  • Kişiye ait bilgiler (Doğum günü, Tam adı, Anne adı vb.)
  • Kişiye ait malzemeler (DNA örneği, saç, giysi vb.)
  • İşlem yapımında kullanılacak malzemeler,
  • Kişiye ait olan ebcet değerlerinde yanlışlık
  • Yanlış gün yada gecelerde yapılan işlem
  • Yanlış elemente ait yapılan işlem

Bunlar ve bunlardan bir çoğu yapılan uygulamanın başarıya ulaşmasını engeller. Bazı durumlarda ise büyücü değil, büyüyü yaptıran kişinin belli günlerde yapmak zorunda olduğu okuma yada zikirlerde yapılan hatalarda uygulamaları ters yönden etkiler, yada yavaşlatır. Büyü yapımı oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Vefk yapımı her ne kadar büyü yapımı gibi islam dışı olmasada yine vefkinde kendine has oldukça zor yönleri vardır. Vefki yapacak olan medyum-hoca’nın bu konularda bilgili ve ilmi konuları bilmesi ayrıca tecrübeli olması uygulamada başarıya ulaşmanın %80’idir diyebiliriz. Geriye kalan %20’lik kısım inanç, temizlik, malzemeler ve dahasıdır…

Yapılan Bazı Büyüler Ya Da Vefkler Neden Tutmaz? Hakkında Açıklayıcı Bilgiler

Dolayısı ile İlmi bilen bir medyum, yapılacak olan işlemin nasıl, ne zaman, ne için, hangi enerjisel varlıklarla ve ne kadar zamanda yapılacağını ve sonuç verebileceğini bilir. Tecrübelerine dayanarak bu işi yapabilen insanlar ne yazık ki artık çok az. Sık sık bizi arayarak bu konuda derdini anlatan insanlar, şu ana kadar bir çok uygulama yaptırdıklarını ancak sonuca ulaşmak şöyle dursun, daha da kötü bir durumla karşı karşıya kaldıklarını anlatmaktadırlar. Tutan işlem yoktur, işini iyi yapan medyum yada hoca vardır. İşine özen göstererek yapan, yaptığı uygulamaları tecrübelerine dayanarak işleme tabi tutan, vefk tanzim etmeyi ve havas ilmini iyi bilen bir medyum-hoca’nın yaptığı işlemin ters etki etmesi diye bir durum söz konusu olamaz.

Bir çok kereler ifade ettiğimiz gibi, ilmi yüksek olmayan kimselere güvenmeyin; ilim öncelikle Allah’tan gelir, İlim, para ile satın alınmaz. Günlerce oruç tutmak, namaz kılmak yada islamı tam anlamıyla yaşamak İlim öğrenmek yada ilim sahibi olmak değildir. Ayetlerle sabittir:

“Hikmeti (ilmi) dilediğine verir. Hikmet verilen kimseye çok hayır verilmiştir. Bunu ancak sağduyu sahipleri düşünüp anlarlar.” (Bakara Suresi 269. Ayet)

Allah ilmi dilediğine verir… Bu konu ile ilgili sormak istediğiniz sorular olabilir, Çözümsüz kalan konularınız ve hatta sıkıntı veya problemleriniz olabilir. Sadece bilgi almak yada danışmak için bile bize ulaşabilirsiniz; sorularınız yada problemleriniz ne ise gönül rahatlığı ile dile getirebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Rüyalarda Gelecek Görebilir miyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.