Vefk Yan Etki Yapar mı?

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

images (34)Vefk Yan Etki Yapar mı? Vefklerden fayda görmek için, vefkler hakkında yeterli ve doğru bilgiler edinmeye gereksinim bulunmaktadır. Yüzde yüz ticari kaygılarla vefk yapanlar, olmadık iftiraları da vefklere reva görüyorlar. Kendilerinden başkasına itibar edilmesin diye, o vefk yan etki yapıyor, benimkini kullan diyorlar.

İslam dinimizin caiz gördüğü şekilde büyük bir şifa kaynağı olan muskalar ilimli hocalar tarafından yapılmaya başlandığı andan itibaren kişinin üzerinde etki göstermeye başlar. Fakat tam olarak sonuç alma süresi, üzerine vefk yapılan kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu Allah’ın takdirine bağlıdır ve aynı zamanda bu süre vefk yapılan kişinin karakter özelliklerine, inanç yapısına göre değişebilir. Kimi insanda çok kısa sürede etki ederken kimi insanda ise bu süre uzayabilir. Bu durumda panik yapmamak gerekiyor. Vefkin yanında ilimli hoca tarafından manevi reçeteler verildiyse o reçeteleri uygulamaya devam edilmelidir. Vefk yaptıran kişi ilimli uzman bir hocayı tercih etmeli ve etki süresi için inanç ve azmini muhafaza ederek beklemelidir. Sonuçta mutlaka Allah’ın izniyle etkisini görecektir.

Malum olsun ki, içeriğinde Esmaullah ya da Ayetullah olan ve meşru bir amaç adına oluşturulmuş bir vefkin taraf etki yapması imkansızdır. şayet vefki oluşturan tecrübesizse, hatalı ya da noksan bir vefk yapmışsa vefk çalışmaz. Bu durumda de taraf tesir de, ters tesir de göstermez.

Durum böyle iken,Vefk Yan Etki Yapar mı? sorusundan önce  vefk yaptırmadan evvelki koşullarının daha iyi olduğunu, vefk yaptırdıktan sonra işlerinin daha da kötü manada gittiğini veya diğer konularda sıkıntı yaşamaya başladığını deneyimleyenler çıkabilir. Böyle bir halde da vefki aksi veya yan tesir yaptığından bahsedilmez. Olsa olsa vefkin enerjisi, olayın istenen şekilde ilerleme katetmesine yetmemiştir. Bu hal da doğal sonuçlardan birisidir. Zira vefk taşımak 0 istenen neticeye ulaşılacağı anlamına gelmez.

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.