Unakit

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

unakit

U n a k i t   T a ş ı

Unakit, taşı  duygusal, zihinsel, ruhani ve fiziksel sorunların kaynağını farketmemizi sağlayarak bunları iç huzurunuza tehdit olmadan önce çözebilme imkanını sağlar.

Burçlar: Tüm Burçlar
Çakralar: Kalp Çakrası

Rengi: Yeşil içinde Tuğla Kırmızısı veya Pembe benekli.

Sertlik Derecesi : 6 – 7

Özgül Ağırlığı : 2,8 – 3,2

Unsuru: Hava

Çıkarıldığı Ülkeler: Amerika, Güney Afrika, Brezilya, Çin.

U n a k i t   T a ş ı   H a k k ı n d a  D e t a y l ı   B i l g i l e r

FİZİKSEL ETKİLERİ: Unakit

• Kadınlar üzerinde özellikle hamilelik dönemlerinde faydalı etkileri vardır.
• Kalbi ve dolaşım sistemini uyarır

BİYOLOJİK ETKİLERİ: Unakit

• Dengeleyici özelliklere sahip bir taştır. Üzerimizdeki duygusal, zihinsel ve ruhsal etkileri birleyerek kendimizi merkezde bulmamıza yardım eder. Bu özelliğinden dolayı huzur ve mutluluk arayan kişiler için harika bir taştır.
• Duygusal, zihinsel, ruhani ve fiziksel sorunların kaynağını farketmemizi sağlayarak bunları iç huzurunuza tehdit olmadan önce çözebilme imkanını sağlar.
• Kişiyi geçmişte yaşamaktan kurtaran, şimdiki anı yaşamanızı sağlayan bir taştır. Gelişmemize engel olan, kendimizden kaynaklanan, zihinsel engellerimizden kurtulmamıza yardımcı olur.
• Unakitin enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olur.

Unakit Taşı Nasıl Temizlenir: 

Taşınızı aldığınızda kullanım öncesinde ve aralıklı olarak temizlemeniz önerilir. Yapılan temizlik, taşın enerjisini düzenler. Doğal taşların temizliği de doğal yollarla yapılır. Bu temizlikte dört element kullanılır. Takı ve objelerinizi taşınızın sertlik düzeyine göre aşağıdaki yöntemlerle temizleyebilirsiniz:  

  • Akan su ile temizleme: sert taşları akan suyun altında 4-5 dakika kadar yıkayarak temizleyebilirsiniz. 
  • Deniz suyu ya da tuzlu suda bekletme: sert taşları 10 dakika kadar deniz suyu ya da tuzlu suda bekleterek temizleyebilirsiniz. 
  • Toprağa gömerek temizleme: taşınızı 24 saat boyunca açık alanda ya da bir saksıda toprağa gömerek temizleyebilirsiniz. Topraktan çıkardığınız taşı üstündeki tozu atmak için suya tutabilirsiniz.  

Unakit hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Doğal Taşlar başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.