Tarot’a Nasıl Soru Sormalı?

Tarot'a Nasıl Soru Sormalı?Tarot kartlarından doğru bilgi ve paylaşım mı bekliyorsunuz, bilmelisiniz ki soruyu sormak işin en ciddi kısmıdır. çünkü soru nasılsa yanıt da öyledir. Yani açık ve dürüst bir soruya aynı şekide cevap alırsınız.
çok genel bir soruya çoğu defa anlamını çıkartmakta zorlandığınız cevaplar almanız olası. şayet bir soru yoksa natürel şekilde yanıt da alamazsınız.
iki şey ciddiyet taşır : “Neyi bilmek istiyorum?” ve sonra ” Bunu gerçekten bilmek istiyor muyum?”
SORU NASıL SORULMALı?
Soruyu aklınıza geldiği benzeri problem. önemli olan sizin tam olarak ne sorduğunuzun farkında olmanızdır.
Cevabının ” evet” ya da “hayır” olacağı sorular sormayınız.
Kartlar size karar aşamasında gerçekten destekçi olabilirler. lakin karar eda sorumluluğunu sizin sırtınızdan alamaz.
şöyle sormayı deneyin:
“Bunu yaparsam ne olur ?”
“Yapmazsam ne olur ?”
“A`yı seçersem mümkün sonuçlar ne olur?”
“B`yi seçersem mümkün sonuçlar ne olur?”
Sorularınızı birbirine karıştırmayın. mesela “Sevgilimden ayrılırsam yine aşık olabilecek miyim?” yerine, ” sevgilinizden ayrılmanız durumunda sonuçların ne olabileceğini ve devam ettirirseniz karşılaşacağınız olası sonuçların” cevaplarını aramalısınız.
Ayrılmak size daha cazip geliyorsa “şimdi yine aşık olmak için ne yapmalıyım?” sorusunu yöneltebilirsiniz. Hatta daha da iyisi, “Mevcut ilişkimi canlandırmak adına neler yapabilirim?”Sorusunu sormak daha doğru olabilmektedir.
En önemlisi cevabını duymaktan korkmadığınız soruları problem ve gelecek cevaplara açık olun. herzaman sizin duymak isteğiniz yorumlar gelmeyebilir. Siz nekadar açık ve net olursanız Tarot kartları size kara eda aşamasında destekçi olacaktır.

İlginizi Çeken Yazılar  Güneş'in Kutuplarının Değişimi ve Etkileri