Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Seçimsel Astroloji-Electional Astroloji, alım-satım, yeni başlangıçlar, bitişler, önemli bir görüşme, yatırım, taşınma, seyahat, faaliyet, doğum, evlilik, boşanma, mahkeme, dava, ameliyat günü gibi son derece geniş bir yelpazeye yönelik en doğru zamanı ortaya çıkarmak için uygulanan bir analiz yöntemidir. Seçimsel Astroloji, tüm bu saydıklarımız ve daha fazlası ile ilgili şu soruya yanıt verir: En Doğru Zaman, Ne Zaman?

Seçimsel Astroloji, olayların başlangıcı, gelişimi ve sonuçları hakkında öngörülerde bulunurken, son derece ciddi fikirler de verebilir. Zaman belirlenirken, en uygun zamanın ortaya çıkarılması için gökyüzü ve gökyüzünde bulunan gezegenlerin konumu esas alınır. Ayrıca, saatlerin de ciddi bir yönlendirici olduğunu belirtmek yerinde olacaktır.

seçimsel astroloji nedir
seçimsel astroloji nedir

Örneğin;

Jüpiter, iyi şans getirebilir,yeni bir işe başlamak için ideal kabul edilebilir,
Mars,eylem gerektiren,kabul ettirme konusunda iyi sayılabilir.

Venüs, evlilik için iyi gezegen konumu sayılabilir.

Ay ve Venüs – Neptün açısı yakın ilişkiler ve bizi rahatlatacak faaliyetler için

Ay’ın Satürn’le yaptığı olumsuz açılar altında iseolumsuz bir durum yaşayabiliriz.

Retrolar…

Gelelim Retrolara… Hangi gezegenin Retro yaptığı ve bu gezegenin nasıl bir davranış sergilediği göz önünde tutularak Seçimsel Astroloji Analizi yapılmalıdır. Örneğin Merkür Retro halindeyken, gecikmeler, aksilikler, arızalar görülebilir. Venüs Retro halindeyken evlilik, boşanma, nişan veya bedensel değişiklikler önerilmez. Marsın Retro halinde olması ise son derece ciddi bir konudur, mümkünse herhangi bir büyük atılım veya kadersel kararlar alınmamalıdır.

Seçimsel Astroloji, sınırsız alanda kullanılabilir. Uygulanması ve analizi ile birlikte, olayın ya da kararın uygulanabileceği en doğru an bulunarak, belirlenen zamanda istenilen gerçekleştirilir. Haftanın günleri de Seçimsel Astrolojide çok önemli yer tutar. Haftanın yedi günü ve gökyüzünde insanlarla etkileşimde bulunan yedi gezegenin hem astrolojik hem de metafizik açıdan birbirleri ile olan ilişkilerine göz atarken, hangi günlerin hangi işlerle daha uyumlu olduğuna bakalım:

Gün Gün Uyumlar

Ay – Pazartesi: Dişi enerjiler, gece aktiviteleri, tarım, çiçekler ve çiçek bakımı, giysiler, takılar, su temalı işler, eğitime başlamak, şarkı söylemek ve dans etmek, şifalı taşlar, kokular, gümüşle ilgili iş alanları, kadınlarla ilgili yapılan işler, doğum ve tüm “Ay ile ilgili” nitelikleri kapsar.

Mars – Salı: Ateş, silahlar, tutuklanma, askeri meseleler, tartışmalar, isyana teşvik, fikir ayrılıkları, altınla ilgili işler, hırsızlık, ormanlar, metalle ilgili işler, hayvanlar, kırmızı rengin kullanıldığı her şey, kan ile ilgili her şey, doktor, hayvanlar, yılan, kimi ameliyatlar ve benzeri, Mars enerjisine değinen konular olarak ortaya çıkar. Yoğun eril bir etki barındırır.

Merkür – Çarşamba: Sanatla ilgili, yazı, resim, dans, şiir, belgeler, müzik, heykel, tiyatro, eğitim, evlilik, arkadaşlık, kutsal arınma ayinleri, ticaret, akılla ilgili işler, bilim, entelektüel yetenekler, haberler, haberci, fiziksel egzersizler, makaleler, toprak, giysiler, çocuklar ve rutin işler gibi konulardaki Merkür enerjisini ifade eder.

Jüpiter – Perşembe: Şanslı bir gün, huzur sağlayan inanç temalı işler, tapınma, oruç, tapınaklar, bilgi temalı çalışmalar, eğitim, öğrenim, zenginlik, fiziksel işler ve hareket, genişleme, doktorlar, gezi, sağlıkla ilgili işler ve benzeri Jüpiter ile ilgili anlamları içinde barındırır.

Cuma Cumartesi Pazar

Venüs – Cuma: Görsel sanatlarla ilgili herhangi bir işe başlamak için uygundur. Festivaller, lükse dair konular, yeni giysiler, arkadaşlık, cinsel aktiviteler, kadınlar ile ilgili yazılar ve makaleler, tutku, yataklar, yemek ve tat ile ilgili konular, takılar, eğlence, değerli taşlar, bereketli toprak, aşk ve benzer konular Venüs enerjisiyle ilgili Cuma gününe atfedilir.

Satürn – Cumartesi: Yeni bir yerleşim alanına (ev, şehir, iş yeri vb) giriş, inşaat, temel atma, demir, yaşlı insanlar, sorumlulukla ilgili ağır ve zorlu işler, kayalar, gizli öğretiler, cam, kırık parçaları tamir etmek, hizmet sektörü ve benzer konular Satürn gezegeninin etkisi altında Cumartesi gününe dair konuları oluşturur.

Güneş – Pazar: Hükümetle ilgili işler, hürmet, saygı, ateşle ilgili, silah yapımı, cesaret, seyahat, ilaç sektörü, ilaçlar, dağlar, çöller, ormanlar, kayalar, yünlü giysiler, ticaret, yiyecekle ilgili ürünlerin üretim aşaması, kocalık (eş), eril enerjiler ve benzeri konular Güneş ile ilgili olarak Pazar gününe atfedilir.

Seçimsel Astroloji ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.