Satürnyen Güneş Tutulması

images (9)Bugünkü tutulma Akrep burcunda gerçekleşiyor ve Satürn ile kavuşum yapıyor. Bu sebepten hem Akrep burcunun, hem de Satürn`ün neleri sembolize ettiğini bilmemiz gerekiyor…
Fiziksel dünyanın ötesine geçme arzusu
Metafizik temalar, fiziksel dünyanın ötesine geçme arzusuyla tanınan Akrep yaşamımızın derinlemesine deneyimlenmesini ifade eder. Akrep için hiçbir şey yüzeysel değildir. Su elementi burçlarından birisi olarak sezgiselliği ön plana çıkartır. lakin bu sezgisellik öyle derindir ki, mantıkla kavranması kolay değildir.
Hissiyat derinden gelmektedir ve ısrarcıdır. Gri ton yoktur Akrep’te. Ya beyazdır ya siyah. Ya benimlesin der Akrep yada değilsin. Bunun bir ortası yoktur. Bu bağlamda denge burcu Terazi’den ayrılır. O safını çoktan seçmiştir.
Hem de mantığıyla ve nedenleriyle değil, % sezgilerine dayalı olarak. işin tuhafı, ekseriyetle doğru seçimi yapmasıdır. iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı ayırt edebilmesi adına kendi iç dünyasına müracaat etmesi yeterli olmaktadır.
Sezgileri sayesinde Akrep, olayların nereye doğru ilerlediğini hisseder. kuvvetli sezgileri sayesinde, kime nasıl davranacağını iyi bilir. doğal, karşısındakilerin nasıl davranacağını da! birden gelişen olaylarda, kontrollü ve sakindir.
Ne yapması gerektiğini sezgisel olarak bilir. Baskı yaratan hallere karşı, etrafındaki diğer bireylerden daha dayanıklıdır. lakin bir defa paniğe kapıldığında, kontrolünü yitirebilir ve tanınmayacak kadar zayıf hale düşebilir. Böyle durumlarda, takıntıları ve endişeleri yüzeye çıkacak, duygusal anlamda çok yıpranacaktır.