Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Pasif Büyüler genellikle savunma amacıyla yapılır. Pasif Büyülerin Kara Büyüden ayrılan tarafı saldırgan olmayışıdır. Koruyucu muskalar, nazar boncukları, göz taşı gibi cisimler Pasif Büyüleri uygularken kullanılan materyallerdir.

PASİF BÜYÜLER HAKKINDA BİLGİLER

Büyü Yapmak ve Büyülerin ilk ortaya çıkışı ilk çağlarda mağara duvarlarına çizilen resimlerle başladığı tahmin edilmektedir. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır büyüler vardır.

Bazı insanlar büyünün iyilik için yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadığına inanmayı tercih etmişlerdir. Ancak sonuç olarak Büyü Yapmak, insanların iradelerinin ellerinden alınıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kullanılan uygulamalardan meydana gelmiştir. Bu sebeple büyü her ne şekilde olursa olsun günahtır kabul edilir. Büyü İslam dininde de kesin olarak haram ve günah bir durumdur.

İnsanların farklı birçok sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan birden fazla sayıda büyü çeşidi olduğu bilinir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz. Büyüler herkes tarafından yapılamaz. Büyünün Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Pasif Büyülerin  için en önemli uygulama korumadır. Bu Büyü içeriğinde çokça kullanılan Koruma Muskası’dır. Kötü ve uğursuz şeylerin veya insanların zararlı etkilerinden korunulması için muska yapılır bunu kişinin üzerinde taşıması önerilir; ya da nazar boncuğu, göz taşı gibi cisimler taşınır. Koruma için yapılan nazar boncuğu, tılsım, muska, vefk yada benzeri uygulamalar Bu Büyü için kullanılan ana malzemelerdir.

Pasif Büyüler Nedir,  Nelerdir,  Nasıl Yapılır,  Neden Yapılır, Pasif Büyuler ve Büyü konusu hakkında soru, sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz….

Bir önceki yazımız olan Aktif Büyüler başlıklı makalemizde aktif büyü, aktif büyüler ve aktif büyüler hakkında yorumlar hakkında bilgiler verilmektedir

Bir önceki yazımız olan Sempatik Büyüler Hakında Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir