Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Papaz Büyüsü Günah mı? Papaz Büyüsü kişilere ait parçalar ve kalıntılar ile yapıldığı için ve genel anlamda kara ve kırmızı büyü sınıfına girdiği için günah değildir diyemeyiz.

Papaz Büyüsü kara büyüler arasında yer alan bir büyü çeşididir. Bu büyüyü genelde papazlar yaptığından dolayı papaz büyüsü adını almıştır. Çoğunlukla papaz büyülerini papazlarının yapmasının nedeni dinimizin uygun görmediği, günah olduğu ve aynı zamanda haram olarak görülen ve kabul edilen yol ve yöntemler kullanarak yapmalarıdır. Her büyünün yapılış şekli ve kullanılan malzemeleri ve etki süreleri farklılık göstermektedir. Burada önemli olan büyü yaptıran kişinin hangi amaç içinde olduğudur. Büyülerin yapılış amacı farklıdır ve doğal olarak etkisi de farklı olacaktır her zaman. Büyüler ya iyi amaçlar ya da kötü amaçlar için yapılır elbette. Büyünün günah olduğunu ve affedilmeyecek günahlardan olduğu açık ve net bir şekilde belirtilmiştir ancak büyü yine de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İnsanların elde etmek istediklerine karşı olan zaafı büyülerin yaygın olmasına yol açmaktadır. Çok eski dönemlerden bu yana büyüler tılsımlar her zaman insanlarda merak uyandırmıştır.

Özel Zamanlarda Ve Durumlarda Yapılan Papaz Büyüsü Nelerdir?

Büyüler yapılış amaçlarına göre yapılış uzunlukları ve yine ne kadar sürede etki edeceği de farklıdır. Yapılan bazı büyüler çok kısa zamanda etki ederken bazı büyülerin yapılış uzunlukları ve etki süreleri uzundur. Ancak şunu belirtmek gerekir ki kara büyülerin etkileri her zaman daha hızlıdır. Çünkü bunlar şeytani büyülerdir ve şeytan her zaman kötülükler için hazırda bekler ve yapanları cehenneme sürüklemek için fırsat kollar. Yine büyüler yapılırken özel olan zamanlar ve durumlar da vardır elbette. Gece yapılan büyüler, dolunay da yapılan büyüler, yine kan ile yazılan büyüler gibi özel zamanların gerektiği güçlü büyüler bulunmaktadır. Yapılacak her büyü için farklı ve gerekli ortamlar vardır. Bu örnek verdiğimiz özel zamanlarda yapılan büyüler daha fazla zaman ve birkaç işlemden geçtikleri için etki süreleri de normal olarak uzun sürmektedir.

Yine yapılan büyünün hangi amaç ile yapıldığı da çok önemlidir, aynı zamanda kişinin inancı da büyük ölçüde büyünün üzerinde etkisini gösterecektir. Eğer büyü yapılan kişi dinine bağlı biri ise ve ibadetlerini de yapıyorsa bu kişi büyüden olumsuz şekilde etkilenmenden kurtulabilir.

Bir önceki yazımız olan Papaz Büyüsünün Etkileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir