Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Papaz Büyüsü Etkili mi?  Elbette etkilidir. Papaz Büyüsünün etkili olmasının en önemli sebebi, kişilerin vücutlarından bazı parçaların kullanılmasıdır.  Bu parçalar örneğin; saç, kemik, ter vb gibi vücut ifrazatları örnek verilebilir.

Papaz Büyüsü Etkili mi?  Son derece etkili olduğu herkes tarafından bilinen çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyüler arasında şunlar yer almaktadır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında gruplara ayrılırlar, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir.

Taklit Büyülerine Ne Zaman Başvurulur?

Bu büyüler içinde taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda sıkça rastlamak mümkündür. Taklit büyüsüne sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için başvurulur. Taklit büyüsü ile bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek mümkün olabilmektedir. Bu büyüyü yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine veya çamurdan yapılmış bir şekline ihtiyaç vardır. Taklit büyüsünü yapmak için insanlar çeşitli birçok yöntem denemişlerdir. Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeleri kullanmayı uygun görmüşlerdir. Bu malzemeler kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılması şeklinde uygulanır ve yedi gece boyunca balmumu eritilir. Amerikalı yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini ağaçtan elde ederler ve büyüde bu şekilden yaralanırlar. Polinezya toplumlarında ise büyü yapılacak kişinin herhangi bir elbisesi kullanılmaktadır. Büyü yapılacak kişiden alınan elbisenin mezarın üstüne konulmasıyla gerçekleştirilir.

Temas Büyüsü Hangi Hallerde Yapılır?

Başka bir büyü olan Temas Büyüsü ise adından da anlaşılacağı gibi biriyle temas halinde iken yapılması mümkün olan bir büyüdür. Temas büyüsünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği öngörülmektedir. Temas büyüsü istenilen her hangi bir şeyin her zaman aynı şekilde kalması için kullanılan ve bu amaçla yapılan bir büyü konumundadır. Pasif ve aktif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşidi olarak göze çarpmaktadır. Burada pisişik güçler etkili olmaktadır. Bu büyülerin etkili olabilmesi için yapan kişinin çeşitli büyü formüllerine, dua ve beddua konularına hakim olması gerekmektedir.

Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyü adını almıştır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı ifade etmektedir. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler ile yapılan büyülere verilen addır. Ak büyülerdeki genel amaç insanlara şifa vermektir. Ak büyülerle uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak tanınırlar. Kara büyüler ise kötü amaçlarla yapılan büyüler olarak öne çıkmaktadır. İnsanlara zarar vermek amaçlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Papaz Büyüsünün Etkileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.