Oldukça etkili olduğu herkesçe bilinen çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyülerden bazıları şunlardır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında ayrılırlar, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir. Özellikle taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda sıkça rastlamak mümkündür. Taklit büyüsü sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için yapılmaktadır. Taklit büyüsü kullanılarak bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek amaçlanır. Taklit büyüsünü yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine ya da çamurdan yapılmış bir şekline ihtiyaç duyulur. Taklit büyüsünü yapmak için insanlar çeşitli yöntemler denerler. Taklit büyüsünde Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeler tercih ederler. Bu malzemeler kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılmasının ardından yedi gece boyunca balmumu eritilir. Amerikalı olan yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini ağaçtan elde eder ve işlemi bu şekilde yapmaya başlanır. Polinezya toplumlarında ise büyü yapılacak kişinin herhangi bir elbisesine ihtiyaç duyulur her zaman. Kişiden alınan elbise mezarın üstüne konulur. Temas büyüsü adından da anlaşılacağı gibi biriyle temas halindeyken yapılması mümkündür. Bu büyünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği düşünülmektedir. Temas büyüsü istenilen her hangi bir şeyin her zaman aynı şekilde kalması için kullanılan ve amaçlanan bir büyüdür. Aktif ve pasif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşidi. Burada psişik güçler etki etmektedir. Bu büyülerin yapımı için çeşitli büyü formüllerine, dua ve beddua konularına oldukça iyi hakim olmak çok önemlidir. Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyüler olarak adlandırılır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı nitelendirmekte. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler ile yapılan büyülere verilen isimdir. Ak büyülerindeki amaç genel olarak insanlara şifa vermek olmuştur her zaman. Ak büyülerle uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak bilinir ve tabir edilir. Kara büyüler ise kötü amaçlarla yapılan büyüler olarak bilinir. Kara büyülerde insanlara zarar vermek, kişilerin hiçbir işinin yolunda gitmemesini için, kişinin hastalanmasını neden olmak ve buna benzer durumlar hedeflenmektedir. Ayrıca kara büyülerin insanların ölümüne yol açabildiği de bilinmektedir.

İlginizi Çeken Yazılar  Sevgi ve Muhabbet Büyüsü

Papaz büyüleri kara büyüler arasında olan bir büyü çeşidi olmakla birlikte kötü olan büyülerdir. Bu papaz büyüsü dediğimiz büyü çeşidi zarar vermek ya da yok etmek için yapılırlar. Bu büyü çeşidi dinimizin uygun görmediği yollar ve yöntemler ile yapıldığı için papaz büyüsü ismini almıştır. Bir diğer inanca göre ise, bu büyülerin sadece papazlar tarafından yapıldığı inancıdır Papaz büyüleri kötülüğe hizmet ettiğinden dolayı etki süreleri diğer iyi niyetler ile yapılan ve ak büyü ismini alan büyülerden daha kısa sürede etki eder. bu büyülerin şeytani olması ve sadece kötülüğe hizmet etmesidir.

Papaz büyülerinden olan sabun büyüsü, ölü toprağı büyüsü en kötü ve en tehlikeli büyüler arasında olmasının yanında yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Sabun büyüsü ölü toprağı büyüsü yapılan kişiyi mezara götürecek ölçüde etkili büyülerdir. Bu büyüler çok etkili ve kötü büyüler olduğu için çok dikkat edilerek yapılması gereken büyülerdir. Yine adet kanı ile yapılan büyü de papaz büyüleri arasında ilk sırada yer alan bir büyü türü ve çok etkilidir. Bu büyüler büyü yapılan kişiyi tam olarak etki altına alır ve Bu büyünün yapıldığı kişiler öncelikle ruhsal çöküntüler yaşar ve sonrasında hayattan zevk alamaz hale gelir. İnsanlardan uzaklaşarak yalnız kalmayı seçerler. Ruhsal çöküntü yaşayan kişiler belirli bir süre sonra hastalanmaya başlar. Sağlıkları bozulur, bunun sebebi nedeni ise, büyü yapılan kişilerin iştahları kapanır ve genellikle yemek yemeyi bırakır istemezler. Bunlar gibi çok etkileri sıralayabiliriz.

Her büyünün yapılış amacı ve insanlar üzerindeki etkisi çok çeşitli olup Büyü yapıldığında büyü yapılan kişiye negatif enerji yollanır ve ya gönderilir. Bu sebepten yapılan büyüden kötü etkilenmeler oluşur. Papaz büyüleri her bakımda çıkmayıp görünmeyebilir, bu yüzden diğer büyülerden ayrılır. Bunlar için özel bakımların yapılması gerekir. Papaz büyüsü dediğimiz bu büyü çeşidi zarar vermek ya da yok etmek için yapıldığından her hoca ya da medyum bu büyüleri yapmak istemeyecektir. Bu yüzden papazlara yaptıranlar çok fazla sayıdadır. Papaz büyüleri birçok kötü niyetli büyüleri de içinde barındırır. Bu büyüler kara büyüler arasında bulunur ve yine papaz büyülerinin etkilerinin çok olduğunu unutmamak gerekir.

Büyülerin yapılış amaçları çok değişik ve farklıdır. İnsanlar tarih boyunca istediklerini doğal yollar ile elde edemedikleri zaman büyü yoluna başvurmuşlardır. Büyü yolu ile kişiler tesir altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapıldı ise kişi o yönde etki altında kalır. Büyüler bozulmadığı müddetçe büyü yapılan kişi büyünün etkisinden kurtulması mümkün değilmiş. Büyü yapan kişiler büyüleri tek başlarına yapmazlar elbette, yardım aldıkları varlıklar da bulunur, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan doğaüstü varlıklarıdır. Büyü yapan insanlar cinler ile iletişim kurar ve konuşur, cinler ile dostluk kurduklarında ise, cinlerden yardım isterler ve destek alırlar. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapılacağı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığına varana kadar bütün bu bilgiler cin dediğimiz varlıklardan bilgi alınarak yapılır.

Büyüler her insanda değişik ve farklı etkiler meydana getirir ve yine bu büyüler bozulmadığı süre içinde büyü yapılan kişi bu büyünün etkisinden kurtulamaz. Burada insanın inanç seviyesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Büyü yapılan kişi 5 vakit namazını kılıp abdestli gezen ve yine devamlı kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlara pek etki etmez. Büyü Allah ın izni olan bir şeydir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılabilir ne de etki edebilir. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize bile yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste değişik etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı biri yapılan büyünün etkisinden okuduğu dualar ile korunabilir.

Yukarıda saydığımız şeyleri yapmayan insanlar büyüden doğal olarak daha çok etkilenecektir. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınıyor. bu etki insanlara psikolojik zarar vermesinin yanı sıra sağlıklarını bozacak duruma bile gelebiliyorlar. Büyülerden korunmak ve uzak durmak isteyen insanlar mutlaka dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar sık sık okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayabiliyor. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyorsa, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin elbette faydasına olacaktır. Dediğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabiliyor ve Bunun için bu duaları bolca okumak gerekiyor. Dualar ile insanların büyüden korunması ve eğer yapılan bir büyü var ise, bu büyünün etkisini azaltmakta dualar çok etkili olacaktır. Kişiler dua yolu ile büyüden korunacağı gibi muskalar ile korunabilir, onlarda dua yolu ile hazırlanıyorlar. Hepsinin etki süresi birbirinden farklıdır. Yapılması etki süresi ve yine bozulması ve bozulmanın etkisi gibi birçok şey değişkenlik gösterir her zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + one =