Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Kısmet Kapalılığı Yaşadığımız Dine göre, dinimiz insanlara her zaman çalışmayı, aklını en doğru ve mantıklı şekilde kullanmayı, her türlü yeniliği öğrenmeyi ve başarmak için her türlü meşru çareye başvurmayı çıkar yol olarak sunmuştur.
Bir Müslüman girdiği herhangi bir işte aklını en iyi şekilde kullandığı, her çareye başvurduğu ama bir başarıya ulaşamaz ise, bu durumda asla üzülmemeli ve bunun Allahü teâlânın uygun gördüğü bir şey olduğunu kabul ederek kaderine e kısmetine razı olması gerekir.
Yoksa hiçbir şey yapmadan, hiçbir emek vermeden, çalışmadan, öğrenmeden ve aynı zamanda bilmeden yan gelip yatarak beklemek… yaşadığımız dinde böyle bir şey yoktur. Böyle yapmak elbette günahtır.
Ateistler tevekkülü böyle bir şey zannebilirler.

Kurandan bir âyet şöyle der:”İnsana, ancak dünyada çalışarak yaptığı işler fayda verir.İnsanlar, bazen elinden gelen her şeyi yaptığı ve çok çalıştığı halde, istediklerine kavuşamazlar. Böyle bir durumda, bu işte kendi ellerinde olmayan bir kudret bulunduğunu ve bu kudretin insanların yaşamaları ve başarıları üzerinde etkili olduğunu ve onlara yön verdiğini kabul etmelidir. İşte kader kısmet dediğimiz kavram budur. Bu aynı zamanda büyük bir teselli kaynağıdır.

(Ben üstüme düşen görevimi yaptım ama ne yapayım ki kısmetim bu imiş) diyen bir Müslüman, bir işte başarısız olsa dahi, asla ümitsizliğe kapılmaz ve büyük bir iç huzuru ile çalışmaya devam eder. Kur’an-ı Kerimde der ki:”Güçlükle beraber elbette bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine teşebbüs et ve dileklerini isteklerini yalnız Rabbinden iste!)” Yani başarısızlıktan ümitsizliğe kapılmayıp çalışmaya devam etmelidir her zaman. Dinimiz çalışmayı emrederken. Müslüman olanlara tevekkülcü ve kaderci diye üstlerine gitrmek ve ayn zamanda saldırmak, İslamiyet’i gerçek anlamda bilmemekten ileri gelen fanatik bir durum olarak önümüze çıkar. Tevekkül” ne güzel bir kelimedir aslında.

İslamiyette müslüman olan bir kişi son derece dürüst ve çalışkandır. Başımıza gelen her olayda mutlaka bir hayır aramak gerekir. Şüphe yok ki Allah her şeyin en iyisini bilir ve en merhametli olan yine odur.

KISMET KAPALILIĞI NEDİR?

Kısmet Kapalılığı dediğimiz kavram kişinin elinden geleni yaptığı halde yine de olmadığında ve ya da olmadığında göstermesi gereken bir tepki durumudur. Kişi kendini kadere bırakmalı aslında, herşeyi en iyi bilen ALLAH tır. Bu yüzden kısmet denilen şey bir nevi tevekküldür.

Her şeyin kader kısmet olduğuna inanan çok kişi vardır. İnsanlar ellerinden geleni yaptıktan sonra gerisini yüce yaratıcımız ALLAH a bırakmalıdır. Buna tevekkül de diyebiliriz. Bazı insanlar doğuştan kısmetsiz olabilir. Doğduğu andaki yıldızın gezegenlerin ve güneşin konumu elbette çok önemlidir. Kişinin doğduğu andaki yıldız gezegen ve güneş konumları yıldız düşüklüğünde ise kişi doğal olarak zaten şanssız oluyor. Bu yüzden kişinin doğum anındaki yıldızların gezegenlerin ve güneşin konumu çok önemlidir. Kişi hayattaki kısmeti kaderi şansı bu gibi ölçütlerle tespit edebilir.

Kısmet kapalılığı dediğimiz bu durum ise, bazen kişi elini neye atsa ters gider, olacak işleri son anda çıkan her hangi bir problem yüzünden geri kalır, aşk hayatında yine devamlı olumsuz şeylerle karşılaşır ve bu yüzden kişinin hayatında her şey ters yönde gider. böyle durumlarda kişi mutsuz olur haliyle. Kişinin hiçbir şeyde kısmeti yoktur.

KISMET KAPALILIĞI DOĞUSTAN GELEN BİR DURUM MUDUR?

Yukarıda sözünü ettiğimiz kısmet kapalılığı doğuştan gelen bir durum olarak önümüze çıkarken büyü yolu ile kişinin kısmetinin kapanması durumu da vardır. Kişi büyü yapmak ve ya yaptırmak istediği kişinin kısmeti büyü yaparak ve ya yaptırarak kısmetini kapatabilir. Kişi böyle durumlara mutlaka dikkat etmesi gerekir her zaman. Kişinin hayatında aniden her şey ters gidiyor ve bu olumsuzluklar sürekli hale geliyor ise kişi mutlaka ama mutlaka uzman birine gidip ondan yardım almalıdır. Büyüler yapılırken kısmet kapatma büyüsü ve ya kısmet bağlama büyüsü de yapılmaktadır. Bu büyü yolu ile kişinin kısmeti kapatılır ve büyü yapılan kişinin hayatı bir anda tersine dönüyor ve kişi elini neye atıyor ise ters gidiyor ve bir süre sonra kişi depresyona girebilir. Olacak olan işleri bir anda çıkan bir sorun yüzünden geri kalır ve bu durum kişinin hayatında hep olmaya başlar, kişi eğer bu durumu fark eder ise, bu durumdan kurtulma şansı var demektir.

Kişi hiç zaman kaybetmeden uzman birine gidip ondan yardım almalı ve büyü bozulduktan sonra kısmet açmak için ve ya normal seviyeye getirmek için yıldız yükseltme ve ya kısmet açma büyüsü de yapılabilir. Bu durumda önemli olan alanında gerçek anlamda uzman ve ilim sahibi kişilerden yardım almaktır.

KISMET BAĞLILIĞI KOLAY ANLAŞILIR MI?

Bir kişinin Kısmetinin bağlı olup olmaması ve ya kısmetinin kapalı olup olmamasının anlaşılması çok kolaydır, kısmeti bağlanmış kişinin hiçbir şeyde ve yine hiçbir konuda kısmeti yoktur. Her şeyi bağlanmıştır. Ne sevdiği ile mutlu olur, ne de iş hayatında başarılı olur nede evde bir huzuru olur. Her konuda kötülükleri üzerine çeker, burada kişinin negatif olan her şeye açık hale gelmesi olarak açıklanabilir. Kişinin aura’sı çok zayıflamıştır, hayata karşı koruma kalkanı zayıflamış kişiler bütün kötülüklerden çok daha kolay etkilenebilir. Böyle bir durumda kişi elbette kötü olan her şeyi üzerine çeker.

Bir Kişiye yapılan bir büyü var ise önce bu büyünün ne olduğu ve hangi amaç ile yapıldığının çözülmesi gerekir aksi taktirde kişi hayatı boyunca kısmet bağlama büyüsünün etkisinde kurtulmaz. Büyü ile kısmeti bağlanmış ve ya kapatılmış kişilerin hayatı sürekli kötüye gider. Hiçbir zaman hiçbir işi yolunda gitmez, olacak ve ya olabilecek bütün işleri bir türlü gerçekleşmez. Aşk hayatında ise yine bir türlü mutlu olamaz. Elinden geleni yapar ancak istediği sonucu alamaz.

Kişi kısmet bağlama büyüsüne uğramış kalmış ise, büyü yüzünden kişinin yıldızı sıfıra düşürülmüş ve kişinin aura sı zayıf hale getirilmiştir. Durum böyle olunca kişi negatif olan her enerjiye ve her kötülüğe açık hale gelir. Yine böyle durumlarda kişinin koruma kalkanı zayıf olduğundan dolayı negatif olan her şeyi üzerine çeker. Kişi böyle bir durumda elbette mutsuz olacaktır ve kötü olan her şey onu bulmaya başlayacaktır. Kişi daha da zayıfladıkça hep daha fazlası o kişiyi bulacaktır.

KISMETİ BAĞLANAN KİŞİ NE YAPMALIDIR?

Kısmeti bağlanan ve ya kapanan kişi bu durumu fark eder ise hiç zaman kaybetmeden alanında uzman birinden yardım alması gerekmekte. Bu durumu çözmediği ve atlatmadığı sürece hayatı boyunca bu büyüden kurtulamaz, bu yapılan büyü ile yaşamını sürdürür, iyi ve alanında uzman biri ile bu durum çözülebilir kişiye yapılacak bir bakımın ardından kişinin üzerinde olduğu bulunur ve bu durumdan nasıl kurtulacağı bilgisini alır ve yine ona göre hareket ederler. Uzman kişi bunları cinler aracılığı ile kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Kişi yardım alacağı uzmanı iyi seçmeli ve yine ona göre hareket etmelidir.

Bir önceki yazımız olan Yıldız Yükseltme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir