Kahve Falı Gerçeği

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

images (22)Kahve falı gerçeği çok eski tarihlere dayanır ve son derece klasik bir kehanet yöntemidir. Başta ülkemiz gelirken bir çok Müslüman ülkelerde çok geçerli bir fal şeklidir. Kahve Falı Gerçeği Kahve fincanı telvesinin oluşturduğu şekillere  bakarak yorumlanır. Yorum çoğunlukla fal bakan bireyin içinden hissettikleri ile ağırlık kazanır.

Kahve Falı konusu ve Kahve Falı hakkında tüm bilgiler…

Kahve falı oldukça eski ve son derece klasik bir kehanet yöntemidir. Öncelikle Müslüman ülkelerde, özellikle de Türkiye’de çok geçerli bir fal şeklidir. Kahve fincanı telvesinin oluşturduğu şekillere bakarak yorumlanır. Yorum çoğunlukla Kahve falı bakan kişinin içinden hissettikleri ile ağırlık kazanır.

Kahve falı bakan kişi, fincanın içindeki şekillere bakarak, kendi yorumunu da ekleyerek, karşısındakine anlatır.Tabidir ki,her Kahve falı bakan,kahve falı ndan anlıyor anlamına gelmez.Fala bakan kişinin,konsantre oluşu,olayları yorumlayış şekli,o anki ruh hali, o kişinin ne derece,bu faldan anladığının göstergesi olur. Çünkü,Kahve falı fala bakan kişi, çevresine bir enerji yayar.Bu enerji, karşısındaki insanın enerjisini baskı altına alır ve olayları yorumlar.

Yüzde yüz olmasa da, çoğu kez, söyledikleri doğru çıkar.Bunun nedenlerinden birisi, bakan kişinin altıncı hissinin çok güçlü olmasındandır.

Burada bir konun, altını ısrarla çizmek isterim.Kahve falı na bakım esnasında ve sonrasında, baş ağrısı, terleme, sıkılma, esneme, bunaltı, gibi haller görüldüğünde, derhal o ortamdan uzaklaşmak yada bilinen duaların okunması tavsiye olunur.

Çünkü genelde, bu tip fala bakan kişinin cinlerle irtibatı olması muhtemeldir. Bazen,bakan kişi bile böyle bir yardım aldığını bilmez.

Nasıl Bakılır?
Bir fazla falcıya göre kurallı olarak bakılan fal, konsantrasyon adına şarttır. Eğlencelik tarzdaki kahve falları, kolay kurallarla bakılan bir fal tarzıdır. Kahve fincanı saat istikametinin tersi yönünde, baş üzerinde üç kez çevrilir. Bu esnada bir dilek tutulur. Daha sonra tabağın üzerine doğru döndürülerek kapatılır.
üzerine metal konarak çabuk soğuması sağlanır. bunun yanısıra bu metalin, fincan arasında çıkabilecek kötülükleri uzaklaştırdığına inanılır.

Bazı falcılara göre de bu metal orada gelecek ile alakalı negatifliği önlesin diye fincan üzerine konurmuş.
Fincan 10 dakika sonra açılır. ışık, bakan bireyin arkasından ati şekilde oturulur. Fincan açılır. ilk önce fincanın orta noktasına doğru bakılır. Bu, fal bakmaya konsantre olmak amacıyla yapılmaktadır. Daha sonra fincanın ağız ile içilen noktasından itibaren saat yönüne doğru bir tur attırılır. Ondan sonra ilk başlangıç noktasından itibaren şekiller üzerine yorum yapılır.

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.