Kabus ile Rüya Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

kabus ile ruya arasinda nasil bir fark var

Kabus İle Rüya Arasında Nasıl Bir Fark Var?Rüya ve Kabusun Tanımı

Kabus ile Rüya Arasında Nasıl Bir Fark Var, Kabus genellikle günlük yaşamında, daha çok ekonomik, sosyal ailevi, hissi sıkıntıları aşın olan, gün boyu stres yaşayan, alışkanlık yapan ve sürekli alınan ilaçlara, alkol ve madde bağımlılığından vaz geçme, ağır ya da kritik hastalıklarda ve buna bağlı olarak ölüm korkusu gibi durumlarda görülür. Rüya ise her ihtimalde görülür. Kâbus, rüya görürken ortaya çıkan kişiye rahatsızlık veren yansımalar ve kokrutucu olaylar bütünüdür… Kâbus rüyanın içinde görülür.
Kâbus görürken organizma aşırı çalışmaya başlar, nabız yükselir, kalp atışı sıklaşır, aşırı terleme oluşur; kâbus kendini sık nefes alma hatta ağlama şeklinde gösterir.

Kabusların nedenleri arasında stres, travmatik deneyimler, emosyonal güçlükler, kullanılan ilaçlar veya hastalıklar vardır. Bununla birlikte, günlük hayatında bunlar veya benzeri hiçbir sorunu olmamasına rağmen sık sık kabus gören insanlar vardır. Son çalışmalar, bu insanların ortalamaya göre çok daha açık, hassas, inançlı ve duygusal olduklarını gösteriyor.

İnsanlar yukarda izah ettiğimiz nedenlerden kurtulunca da kâbus görmeler de ortadan kalkar.

Rüyanızda Öldüğünüzü Veya Uzun Bir Düşüşün Sonunda Yere Çarptığınızı Görürseniz Gerçek Hayatta da Öleceğiniz Doğru mu?

Hayır, bunun gerçekle hiçbir alakası yok. Rüyasında öldüğünü veya yere çarptığını anlatabilen birileri olduğuna göre böyle bir varsayımın gerçekle ilgisi olamaz.

Kabus İle Rüya Arasında Nasıl Bir Fark Var? Hakkında Gerçek Bilgiler

Ancak, Karabasan adı verilen rüyalar Kabus rüyalarına örnek olabilir.

Karabasan, genelde uyku ile uyanıklık arası bir durumda olur. Çoğunlukla uykudan uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder. Bu arada bir çeşit halüsinasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Esmalar Nasıl Okunmalıdır, Nasıl Fayda Sağlar?

Uyandığınız yada uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız yada konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu sure zarfında çeşitli sesler ve halüsinasyonlar görmeniz yani, halk arasında Karabasan diye tabir edilen olayları yaşayan bir çok insan vardır. Bu konuda yaşadıklarınızı bana yazabilirsiniz.