Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Kabus ile rüya kavramı aslında birbirleri ile iç içe, ancak tamamen farklı kavramlardır. Kabus ile rüya arasında fark İç içedir, çünkü her ikisi de uyku esnasında ruhun yer değiştirmesi olarak açıklanır. Farklıdır, çünkü rüyalar çoğu zaman saf, temiz ve iyi niyetli öz benliğin yansıması olarak kendini gösterir, kabus ise tamamen dış etkenler yolu ile insan ruhuna ve dolaylı olarak bedene zarar verme eğilimi taşır.

Öncelikle her iki kavramı tek tek ele alalım:

Rüya Nedir?

Rüya, insan bedeninin uykuya geçmesi ve tam uyku haline adım atması ile ruhun beden dışı aktivitesi veya ruhun beden dışı alış verişi olarak yorumlanır. Yaşamın var olduğundan beri, rüyaların gizemi çözülememiştir. Bu nedenle rüyalar hakkında net bir tanım maalesef bulunmamaktadır. Hala bir çok din alimi ve bilim insanı rüyaların ve beyin aktivitelerinin gizemi hakkında çalışmalar yapmaktadır. Kısa ve öz şekilde rüyaları, tamamen saf bilincin bir yansıması olarak kabul edebiliriz. Rüyalar herhangi bir kötücül unsuru ve negatif enerjiyi bünyesinde barındırmaz. Bazen rüyalar bir itici güç ve ikaz edici özellik taşıyabilirler. Örneğin, herhangi bir kötü olayın yada felaketin yaşanmasından bir veya birkaç gün önce, kişilere rüyalar yolu ile gösterilmesi tesadüf değildir. Rüyalar tamamen pozitif enerjilerin, ruha etki etmesi ile oluştuğu gibi, kişinin özünün ve içselliğinin dışa vurumu olarak da karşımıza çıkabilir.

Tavsiye: https://www.medyumca.com/buyuler-ayetler-ve-esmalarla-bozulabilir-mi/

Kabus Nedir?

Kabus, rüyalardan çok farklı olarak uyku esnasında da gerçekleşebildiği gibi, uyku ile uyanıklık arasında da gerçekleşebilir. Kabusun kendini göstermesi için, bedenin rem uykusuna yani, derin uyku haline geçmesi beklenmez. Kabus, her durumda kendini gösterebilir. Bazı insanların uyku halindeyken gezip dolaşması ve kendini bilmediği yerlerde bulması da bir kabus olarak nitelendirileceği gibi, negatif varlıkların bu durumda bir itici güç oldukları da yadsınmaz bir gerçektir. Kabus, rüyalar gibi saf ve iyi niyet barındıran unsurlar içermez.

Kabuslar Nasıl Bir Etki Nedeniyle Oluşur?

Kabuslar çoğunlukla insanlar üzüntülü, kederli ve herhangi bir etki altıdayken oluşur. bu durumu, cin çarpması, karabasan, musallat ve büyü gibi durumlarla bağdaştırabiliriz. Çünkü bu gibi kavramların kişi üzerinde etkisi olduğu zaman, kabuslar ile kendini belli etmesinden doğal bir yol olamaz. Bir anlamda etkinin kişilerin bedenlerine bulaşması kabuslar yolu ile gerçekleşir.

Bu gibi durumların oldukça ciddi değerlendirilmesi ve incelenmesi gerekmektedir.


Kabus ile Rüya Arasında Nasıl Bir Fark Var? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Rüyalarda Gelecek Görebilir miyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.