Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Havas İlmi her ne kadar bazı kesimler kabul etmeseler de, tüm dinler ve tüm inançların sahip oldukları bir çok felsefeyi özünde taşıyan, cifir, ebced, ledün, vefk gibi konuları içinde bulunduran bir çeşit sanattır. Kimilerine göre sadece hayal dünyası gibi görünse de, havas ilmi insanlık tarihine yön veren bir bilgi hazinesi sıfatını taşır.

Gizli ilimlerin ve Metafiziksel gerçeklerin varlığı üzerine toplumun henüz uzlaşmadığı ve bilimin sürekli görmezden geldiği bir gerçek olsa da, ruhun ve özün varlığının inkar edilmediği de bir gerçektir. İşte Havas İlmi, tıpkı Simya’da olduğu gibi, ruhu ve özü inceler, iyileştirir ve mükemmelleştirmeye çalışır.

Havas İlmi Muska Büyü

Havas İlmi Gerçekleri ile ilgili bilinen sadece büyü ve muska gibi işler için bu ilmin kullanıldığıdır. Bu tez, son derece olumsuz bir yanılsamadan ibarettir. Çünkü havas ilmi, İmam Gazali ve İbn-i Sina gibi büyük islam ve türk alimlerinin, bilim insanlarının en başlıca kaynağıydı.

Bugün, büyü ve muska, sihir gibi kavramların havas ilmi olarak anılması, bu gizli bilim kaynağına yapılan haksızlıktır. Büyü, muska, vefk gibi kavramlar havas ilminin konularını oluşturur.

havas ilmi gerçekleri nedir
Havas İlmi Gerçekleri Nedir?

Havas ilmi sonsuz bir deniz gibidir, bünyesinde metafizik konulara dair her şeyi barındırır. İlmi ledün, havas ilminin bir parçasıdır, rüyalar havas ilminin konularındandır. Aynı zamanda, hadim veya hüddam ilmi olarak bildiğimiz kavramda havas ilminin bünyesinde barınmaktadır.

İnsanoğlu, asırlar boyunca hep merak ettiğinin peşine düşmüş, içeriğinde sır barındıran her şeye garip ve saplantılı bir şekilde aşık olmuştur.

Havas ilminde var olan bazı konular da aynı şekilde merak edilmiş ve araştırmalara konu olmuştur. Üç harfli olarak anılan Cinler, varlığı inkar edilemez Büyü, sonsuz güç ve kudret sahibi Esmalar ve sırları, gizli ve sırlı bir ilim olan Ledun ilmi, bilimin bir türlü varlığını kabul etmediği metafizik…

Hepsi, yüzlerce yıldır insanoğlunun merakını cezbetmiş, deneylerine tabi olmuştur. Oysa, boyut ötesi araştırmalar yapan insanlığın ne kadar ilerlediğini ve her bir araştırmalarında, bundan yüzlerce yıl önce havas kitaplarında yazılan bilgilerle örtüştüğü gün gibi ortadadır.

Havas sadece bir ilim değildir değerli ziyaretçilerim. Havas, bir yaşam amacı taşır, bu ilim ile herkes tanışamaz, ders kitaplarında okutulmaz, havası aydınlatıcı bir kitap bulunamaz ya da sonradan öğrenilebilen bir yetenek olamaz.

Havas ilmi, yaratıcının uygun gördüğü insanların uğraştığı bir ilimdir ve bu insanlar bilir ki, bun gibi bilgilerin kendilerinde bulunduğu ulu orta konuşulmaz. Allah kerem sahibidir, hikmetinden ise sual olunmaz…

Havas İlmi Gerçekleri ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.