Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Hacamat, alternatif tıp yöntemlerinden biridir. Hacamatın fıtık, astım, tansiyon ve migren gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Vücudun bazı yerlerinden belirli bir çizgi çekilerek, kan alınması şeklinde gerçekleştirilen hacamatın Arapça anlamı, emmek demektir. Bu nedenle hacamat denilen olayın bir anlamda deri altında biriken kirli kanın çekilmesi ve bu kirli kanın bulunduğu bölgenin temizlenmesi için yapıldığı sonucu çıkmaktadır.

Hacamat, bazı özel vakumlu kupalar kullanılarak yapıldığı gibi, hacamata özel olarak üretilen ve jilet benzeri bir keskinliğe sahip olan bıçaklar ile de yapılır. Kişilerin rahatsızlığının bedeninin neresinde olduğuna yönelik yönelik yapılan analiz sonucunda, bu rahatsızlığın kaynağına yakın yerlere açılan kesik ve bunu takiben yapıştırılan kupalarla gerçekleştirilen hacamatın, dinen herhangi bir sakıncası olmamasının yanı sıra, peygamber sünneti olarak da bilinir.

Hacamat, belirli bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bunları kısaca özetlemek isteriz.

Hangi Rahatsızlıkların Tedavisinde Kullanılır?

  • Hacamat, kirli kanın vücuttan atılmasına olanak sağlayarak, temiz kanın yeterli oksijen miktarına ulaşmasına imkan tanır.
  • Migren ve özellikle kronik olan baş ağrılarını geçirdiği bilinir.
  • Epilepsi ve sara nöbetlerinin yol açtığı krizleri azaltmaya yardımcı olur.
  • Solunum yolu hastalıklarında ve mevsimsel nezlelerde iyileşme sağlar.
  • Baş dönmesi ve benzeri rahatsızlıklara karşı etkilidir.
  • Uyku problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.
  • Diş ve göz rahatsızlıklarına iyi gelir.

Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırdığı Doğru mu?

Hacamatın büyüyü bozduğu diğer bir deyişle ortadan kaldırdığı doğru mu? Hacamatın büyü ve benzeri etkilerle doğrudan olmasa da dolaylı olarak bazı ilişkileri mevcuttur. Hacamat, bilindiği üzere vücuttan kirli ve toksinli kanın atılması için yapılan bazı işlemlerin geneline verilen isimdir. Hacamat sayesinde, kişilerin vücutlarında oluşan fiziki rahatsızlıkların giderilmesi mümkün olabiliyor.

Hacamatın Büyü ile İlişkisi

Hacamatın büyü etkisini gidermede kesin tedavi olmadığını önce belirtelim. Büyü etkisi olarak kalan bir takım rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı bir alternatif tedavi yöntemidir.

Büyü bozulması sürecinde yapılan büyü bozma işlemleri sonucunda, kişi büyüden temizlenir; ancak bazı durumlarda baş ağrısı, baş dönmesi, tutulma, sinir gibi bazı rahatsızlıklar hemen geçmez. Bu gibi rahatsızlıkların giderilmesinde hacamat denilen kan alma, vücuttan kan çekme yöntemi gayet etkilidir.

Büyü bozma işlemleri: https://www.medyumca.com/buyu-nasil-bozulur-buyu-bozma-malzemeleri/


Hacamat nedir büyü ile ilişkisi? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.