Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Geri Getirme Duası, tamamen Allah rızası gözetilerek ve inancı tam bir şekilde yüce yaratıcıdan isteyerek yapılan bir duadır. Bir çok çeşidi olmakla birlikte, halk dilinde en çok bilineni Kenzül Arş’tır. Kenzül Arş duası için islam ileri gelenleri ve büyük İslam alimleri, bu duanın temiz bir gönül ve inançlı bir kalp ile yapılmasında çok fayda olduğunu işaret etmişlerdir. Bir diğer dilinen ve faydalı olduğu ispatlarla ortada olan dua ise 4444 Salat-ı Tefriciye duasıdır. Bu duanın 4444 defa okunmasında nice hikmetlerin olduğunu söyleyen İslam bilginleri, Salat-ı Tefriciye duasına devam edildiğinde ve okunması vird haline geldiğinde yani bu duayı alışkanlık haline getirip okunması ile bir çok engel ve zorlukların aşılacağını bildirmişlerdir.

Konunun bizim tarafımızda olan şekli ise geri getirme duasıdır. Bu dua havas ilmi açısından ele alındığında yine bazı özel bakım ve usuller gerektirir. Sadece belirli bir duaya sadık kalarak yapılan okumalar, kişiye özel dualar kadar etki vermeyebilir. Bunun için yapılması gereken, kişiye özel duaların yine kişiye özel gün veya gecelerde belirlenen miktar adedince okunmasıdır.

geri getirme duası nedir
Geri Getirme Duası Nedir?

Geri Getirme Dua Çeşitleri

Geri getirme duası, havas ilmi içinde oldukça değerli bir konumdadır. Bir çok çeşidi vardır ve bunlar tamamen kişilerin isteklerine göre şekillenir. Örneğin bazı duaların belirli bir sayı ile okunması farklı bazı kapılar ya da boyutlar açacağından, bu duaların okunma sayısının kişilerin ebced değerlerine aykırı olmaması gerekir. Bu durumla karşı karşıya kalınmaması için, özellikle bu gibi dua işlemlerinde bir bilenden ya da bir uzmandan destek alınması çok önemlidir.

İnternette veya havas kitaplarında yazılan bazı dua ve okumalar herkes için yeterli ve sağlıklı olamıyor; bunun örnekleri ile karşılaşıyoruz. Kişilerin özellikle geri getirme, yeniden birleşme, bağlama ve muhabbet, aşk gibi amaçlar için olan beklentileri dahilinde okudukları dualar yine bu  amaçlara göre destekli olmalıdır. Her dua, her amaç için aynı etki ve tesiri göstermez. Kimi zaman edilen duaların dilinin Arapça olması, bu duayı okuyan kimsenin ne okuduğunu bilmemesi nedeniyle, olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Özellikle bir istek ve beklenti için okunan zikir veya dualar tamamen kişilerin bilgileri ile özel olarak hazırlanmalıdır. İslam dininde yeri ve önemi büyük olan duaları, kişiler bazı özel istek ve amaçları için kullanamazlar. Bunlar Allah rızası için okunması gereken dualardır.

Geri getirme duası ile çoğu kez inanç ve itina dahilinde yapılan okumaların sonuçlarının son derece güzel olarak neticelendiğini de belirtmek isteriz.

Geri getirme duası ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Gideni Döndürme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir