Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Esmalar yüce Allah’ın isimlerinden oluşan, aynı zamanda isimlerinin tecellilerini bünyesinde barındıran isimlerdir. Esmalar nasıl okunmalıdır bu isimler, Allah’ın varlığı ve gücünün en büyük delilleri olmasının yanı sıra, her birinin içinde gizli bir hazine barındıran bir kilitli kapı niteliğindedir. Esmaların islam dininde yeri çok özeldir. Esma’ül Hüsna olarak adlandırılan isimlerin her biri bir sıfatı ve bir niteliği belirtir. Ayrıca her bir Esma’nın ayrı tecellisi olmasının yanı sıra, her birinin de koruması mevcuttur.

Esma’ül Hüsna Nasıl Okunmalıdır?

Esmalar, kendi içlerinde okuma amacı ile farklı kısımlara ayrılır. Olumlu bir amaç için okunan esmalar olduğu gibi, şerri ve beddua verme istediği ile okunan esmalar da vardır. Bu gibi esmaların okunması çok tasvip edilmese de, kimi zamanlarda okunan esmaların tecellileri çok ciddi boyutlara varabilmektedir. Yani, esmalar özellikle beddua ve şer amacı ile okunuyorsa, haklılık payının son derece yüksek olması gereklidir; aksi bir durumda okunan esmanın ortaya çıkardığı enerji, haksız yere okuyan kimseyi olumsuz etkileyebilir.

Esmaların her birinin belli bir ebcedsel değeri vardır. Aynı zamanda her esmanın etkili olacağı gün, gece ve saatleri de bulunur. Ebcedsel değerler doğrultusunda, gün ve gecesine, saatine uygun olarak zikredilen esmanın etkisinin çok yüksek boyutlara varabileceği bir gerçektir.

esmalar nasıl okunmalıdır

Esmalar Nasıl Fayda Sağlar?

Değerli Ziyaretçilerim, yapılan duaların belirli amaçlar doğrultusunda ve istenen bir dileğin gerçekleşmesi amacıyla okunması elbette bazı etkileri gün ışığına çıkaracaktır. Ancak bilinmesi özellikle önemli olan bir konu da; Dua, Sure ve Esmaların her birinin belirli bir hedefe göre hareket ettiğinin bilincinde olunmasıdır. Belirli bir amaç için, amaca uygun esmanın ebcedsel değerinin ve okunma zamanlarının bilinmesi yeterli olmayacaktır maalesef.

Hatta bazen okumaların adetlerinin özellikle fazlalaştırılarak çok daha yüksek bir etki sağlanması yönünde olaylarla karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlar, çok yanlış sonuçlar doğurabildiği gibi, okuyan kişiyi fayda beklerken zarar gören bir hale getirebilir. Özellikle esmaların büyük bir ciddiyetle yaklaşılması gereken bir konu olduğunu hatırlatmak isterim. Allah için okunan her dua, sure ve esma yerindedir; ancak belirli bir iş ve amaç için okunan esmaların dikkatle ele alınmasında fayda vardır.

Esmaların Okunması

Esma’ül Hüsna, bizim bildiğimiz doksan dokuz isimden oluşur. Bu doksan dokuz ismin her birinin belirli bir ebced değer vardır. Ve yine her esmanın belli bir günü, gecesi ve hatta okuma saati bulunur. Bu saatler bildiğimiz yeryüzü saati değildir. Gezegenlerin durumu, açısı ve sıralanışı esas alınarak bulunur. Ve kişinin özel bilgilerinin ebced değerleri ile harmanlanarak ortaya çıkan sayı miktarınca okunması gereklidir.

Esmaları okumaya başlamadan önce muhakkak bir korunma duası veya koruma ritüeli yapılmalıdır. Çünkü okunan her esma bir çarklı sistem gibidir, her sayı bir çarkı hareket ettirir ve mekanizmanın düzgün çalışması için; diğer bir anlamda amacın oluşması için çarkların her bir dişinin yerini bulması önemlidir. Tüm bunlara ek olarak esmaların her birinin farklı bir boyutta tecelli gösterdiğini de söylemek yerinde olacaktır. Esma’ül Hüsna basite indirgenmeyecek kadar değerli ve hassas bir konudur….


Esmalar Nasıl Okunmalıdır, Nasıl Fayda Sağlar? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Rüyalarda Gelecek Görebilir miyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.