Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

En Etkili Vefkler, okumalar ve esmalarla güçlendirilmiş vefklerdir. vefk sadece yazılı bir nüsha değildir, vefk yalnızca esma ve sayılardan oluşmaz. Vefki asıl güçlendiren şey, vefkin yazılmasından hemen sonrası, sırası ile okumaların yapılmasıdır.

Vefk büyü anlamına gelmemektedir ve insanın kaderini değiştirmesi gibi bir durumda söz konusu değildir. Kişinin kaderinde vefk yaptırması ve ya da hazırlatması var ise kişi zaten bu vefki yaptırıp hazırlatacaktır. İnsanların kendilerini koruma altına alması elbette günah değildir ve ayrıca tam olarak doğrudur. Vefk ler büyü kapsamına girmeyen kişinin kendini koruma altına alması anlamına gelmektedir sadece. Vefk hazırlamak veya yaptırmak kolay olmamaktadır. Vefk hazırlamak için yapacak kişinin havas ilminin bilgisine sahip olması gerekir. Havas ilmini bilen ve alanında uzman birinin yardımı ile ancak vefk ler hazırlamak mümkün olabilir.

Vefk’in Kelime Anlamı Nedir?

Vefk in anlamına bakacak olursak eğer, vefk uyum ve denge anlamı taşır. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve yahut bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğundan dolayı bu ismi almıştır. Dinimiz yönünden bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamında kullanılmaktadır. Vefk ler ruhsal alemde bir problemi bir sorunu varsa bu problemin ortadan kaldırılması yada giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak ta açıklayabilmek mümkündür.

Vefkin çoksa sayıda çeşidi bulunduğu bilinmektedir. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelimeler, sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan şekiller olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belli kurallara uygun olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetliler ve o derecelilerin isimleri de yazılarak yapılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve yüce ALLAH ın izni ile görevli olan kişilerdir. Hazırlanan bir vefkin bu şekilde hayat geçirilmesi mümkündür.

Verk ler çizildikten sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isimler alır. Örneğin bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare daha var ise 3 lü vefk hazırlanmalıdır. Ve vefk ler de kendi içlerinde gruplara ayrılırlar. Yani vefk hazırlamak çok zor olduğundan dolayı uzman birinden yardım alınarak yapılması doğru olandır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir