Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Doğuştan medyumluk veya doğuştan medyum olmak terimi çok sık rastlanan durumlardan değildir. Bu konuda oluşan bazı değişik fikirler var, ancak bu durum kişilerin medyum olarak doğdukları anlamına gelmemektedir. Öncelikle bunu net bir şekilde ifade edelim.

Medyumluk son derece güç ve derin bir mevzudur. Medyum olmak, isminin başına Medyum veya Metafizik Uzmanı şeklinde bir uzantı eklemek kadar kolay bir durum değildir. Medyum olmak, son derece disiplin isteyen ve inanılmaz ciddi boyutta eğitim gerektiren bir durumdur. Öncelikle Medyumluk veya Medyum olmak, kişinin iradesini tamamı ile elinde tutmak, nefsani duygularına hakim olmak, aynı zamanda dengeyi ve kontrol mekanizmasını iyi yönetmekten geçer. Asla haksızlığın olduğu yerde medyumluk sıfatından bahsedilemez. Bir kimse haksız bir yolla kazanç sağlıyor ve kendisinden Medyum olarak bahsediyorsa, kişinin yaptığı işin veya kazancının temelinin iyi sorgulanması gereklidir.

Doğuştan Medyumluk Nedir?

Doğuştan medyumluk denilen durumun çok sık rastlanmadığını belirtmiştik. Doğuştan medyum olmak iki şekilde gerçekleşir. Öncelikle, kişinin ailesinde, birinci dereceden bir yakınında, yani dede veya babasında böyle bir uzmanlığın var olması gerekir. Aynı zamanda kişinin doğum anında gökyüzünün haritası da önemlidir. Yıldızların ve açıların durumu, doğan bebeğin, medyumluk vasfını taşıyıp taşıyamayacağını da gösterir. Zaten bebekte medyumluk vasfının oluşacağı gibi bir kadersel durum varsa, bebek belirlenen an ve zamanda dünyaya gözlerini açar.

Bu durumu tamamen sırlara vakıftır. Normal insan aklı ve düşüncesi ile idrak edilemeyecek kadar gizli bir durumdur bu. Diğer bir şekilde ise dünyaya gözlerini açacak olan bebeğin, bazı sırlara ve gizli ilimlere vakıf olarak doğacağı zaten kaderinde belirlenmiştir. Bu insan istese dahi başka hiçbir işle uğraşamaz.

Dünyaya geliş amacı, medyumluk ve duyu ötesi kavramlar konusunda var olmaktır. Bu durum yine kadersel olduğu gibi, kişinin ailesinde medyum olup olmadığına bakmaz. Bu durumun en net ifadesi, bebekte vücut bulan ruhun, kademesi ve yüksek bilinci ile ilgilidir. Ruh, saf enerjidir sevgili ziyaretçilerim… ve ruhun da rütbesi, kademesi ve enerji yoğunluğu vardır. Bunları biz insanların bilinci ile anlatmak ve anlamak çok kolay değildir.

Gizli İlim Yeteneği Nedir?

Gizli ilim yeteneği, Ledun ilmi veya Ledunni İlimlere vakıf olunması anlamına gelir. Daha açık bir ifade ile, gizli ilim yeteneği kadersel bir konudur. Allah kime verirse, onundur. Allah nasıl dilerse o olur. Ve Allah, ol der ve olur. İşte bu ayetlerle de gerçektir ki, gizli ilim yeteneği tamamen yüce yaratıcının, ruha yüklediği bir misyon, bir görev ve bir ameldir.

Gizli ilimlere vakıf olmak ve gizli ilimler üzerine yaşamak, çok kolay bir iş değildir. Tarafımıza en çok yöneltilen sorulardan biri de gizli ilimlerin nasıl öğrenileceği şeklinde. Ancak şunu ifade etmek istiyorum; kişi havas konularında eğitilebilir, astroloji öğrenebilir, astrolojik tahminler yapabilir, hatta iyi bir astrolog olabilir; metafizik konularında, cifr, ebced ve vefk konularında iyi bir uzman olabilir.

Ancak gizli ilim yani Ledun İlmi konusunda uzmanlık sağlanması, ancak yüce yaratıcının isteğiyle olur. Bu durum, sonradan kazanılan bir yetenek değildir. İstisnai olarak belirli bir yaştan sonra da, kişinin yaşamının doğrultusunda bu yetenek hediye edilebilir. Bunun için aşılması gereken çok zorlu yollar vardır ve her ruh maalesef özellikle günümüzde bunu başarabilecek potansiyele sahip değildir. Elbette en doğrusunu Allah bilir…

Doğuştan Medyumluk Nedir? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Rüyalarda Gelecek Görebilir miyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.