Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Cinler alemi de insanoğlunun alemi gibi çok çeşitlidir. Cinlerin de güçlü olanı zayıf olanı, Müslüman olanı ve yine Müslüman olmayanı vardır. Cinleri sadece islam dini ile özdeşleştirmek çok yanlış bir düşünce olur. bir çok kültürde ve ibrahimi dinlerin hepsinde cinler farklı isimler altında varlıklarını sürdürmüşlerdir. Cin kelimesi islam dininde isimlendirilen bir kavramdır. Oysa ki, Nefilim, Marid, Ervah, Ammar, Lilith, Rahu, Pazuzu gibi isimler alan bu doğaüstü varlıklar bir çok medeniyette ve ülkede varlıklarını sürdürmektedir.Bu yüzden bütün cinler Müslümandır diye bir tez söz konusu olamaz.

Cinlerde de cinsiyetin kavramı insanlarda olduğu gibidir; yani cinlerinde erkeği ve dişisi bulunur, onlarda doğar, büyür ve ölürler. Ancak ömürleri bir insanınkine göre daha uzun olur. Cinlerde insanlar gibi ibadet etmekle yükümlüdür. Onların içinde de inanan ve inanmayan kesimler vardır. Cinlerin insanlardan farklı olarak değişik şekillere bürünebildiklerine inanılır. Bazılarının çok güçlü olduğu her işi yapabildiği, bazılarının istediği zaman zaman kendisini insanlara gösterebildikleri ve çok hızlı hareket edebildikleri bilinir. Cinlerin genel olarak geleceği ve gaybı bildiğine inanılır ancak bu durum islama göre farklı algılanabilir.

Cinlerle iletişim kurabilmek içinde birçok medyum ya da metafizik uzmanı tarafından bilinen ve kullanılan ritüeller vardır. Bazı insanların cinlerle iletişime geçebilmesi diğer insanlarınkine oranla daha kolaydır. Onların ruhları, daha net ifade ile mizaçları, verilen ilimleri cinlerle iletişim kurabilmek için daha uygundur.

Tüm bu aktardıklarımızdan yola çıkarak, Cinler Müslüman mı ya da cinler kafir mi şeklinde kanaatler içeren sorulara cevap aramak çok yerinde bir durum değildir. Yaratılan tüm varlıklar gibi cinlerin de bir yaşam amacı vardır. Tıpkı insanoğlu gibi, cinlerde kendilerine verilen yaşama zamanını nasıl belirlerse o şekilde yaşarlar, nerede ve nasıl yaşadıkları tamamen kendilerine kalmış bir konudur.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Bağlama Büyüsü Nasıl Bozulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir