Cinler Alemi denilen boyut insanlara çok yakın olmadığı kadar hiçte uzak bir kavram değildir.

Cinler Alemi hakkında bilinen bir yanlışı düzeltmek gerekirse; cinler alemi bu dünyanın dışında herhangi başka bir gezegende değil, bizzat yaşadığımız dünya da ve bizim hayatımızın içinde, tabiri caizse bizlerle iç içe yaşanılan ortamların ta kendisidir.

Cinler Alemi hakkında diyebiliriz ki; Allah’ın her birimize uygun gördüğü şekilde onlarda kendilerine emrolunanı yaşayan ve Allah’ın yarattığı alemlerden birinde var olan enerjisel varlıkların bulunduğu boyut ötesi kavramdır.

CİNLER ALEMİ VE İNSANLIK ALEMİ

Cinler Alemi denilen bu boyutta tıpkı bizler gibi cinlerde yer, içer, gezer, eğlenir, uyur, hastalanır ve ölürler. Tıpkı bizler gibi öğretmenleri, okulları ve hatta hastaneleri vardır. Bizlerin yaşadığı ortamda bulundukları gibi, bir takım cinlerin bulunduğu ortam ise terkedilmiş, izbe, harabe ve virane yerlerdir. Cinler Alemi içinde yaşayan bu varlıkların tıpkı bizler gibi bir devlet başkanları, bir işyerleri ve sosyal statüleri vardır. Yani boyut kavramını hiçe sayarsak onlar ve bizler arasında yaşam tarzında herhangi bir değişiklik yok gibidir.

Cinler Alemi hakkında insanlar ve cinlerin ortak yanlarını kısaca ele aldık. Gelelim farklılıklarımıza…

Cinler insanlardan daha uzun ömürlüdürler; örneğin bir insanın ortalama yaşı 50 ila 90 yılken onların ortalama yaşı 1000 ila 15000 yıl gibidir.

Cinler Alemi içinde yaşayan cinler insanlardan milyonlarca kat daha hızlıdırlar; öyle ki göz açıp kapayıncaya kadar dünyanın bir ucuna gidebilirler.

Cinler kendilerine verilen özel bir yetenek sonucunda geçmiş hakkında bilgi sahibi olabilirler; aynı zamanda kayıp insanları, kayıp eşyaları bulmaya ve bilinmeyen konuları bilme yeteneğine sahiptirler.

Cinlerin hızlı olmaları enerjisel bir varlık olmalarından kaynaklanır. Buna vereceğimiz en güzel örnek elektrik enerjisidir. Cinlerde tıpkı elektrik enerjisi gibi hızlı ve görünmezdirler.

İlginizi Çeken Yazılar  Cin Nedir?

Cinler onlara bahşedilen bir durum olan insanlara görünmeme özelliğine sahiptirler.

Cinler Alemi içinde var olan bu enerjisel varlıklar kimi zaman bizim yanımızda bulundukları gibi kimi zaman da karşımızda bulunabilirler.

İnsanlar gibi onlarında içlerinde iyi ve kötü özelliklere ve yaradılışa sahip olanları vardır. İyi olanları herhangib bir dine mensup olsalarda, yaşamamaçlarının Allah’a ibadet etmek olduğunun bilincinde yaşarlarken; kötü benliğe sahip olan cinlerin ise içlerinde ifrit, demon ve semum ismi verilen türleri Şeytanın sağ koludur ve şeytanın emir, buyruk ve isteklerine göre yaşarlar. İşte büyü yapılırken kullanılan cinler bunlardandır.

Aynı zamanda büyü bozulmasına yardımcı olanlarda Cinler Alemi boyutunda yaşayan diğer cinlerdir ki, bunlar tamamen yaradılanların iyiliği adına çalışır, hak yolundan ayrılmayan bir tablo çizerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − two =