Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyünün Etkisi Ne Kadar Sürer? Büyünün doğaüstü güçler kullanılarak yapıldığını herkes bilir. Büyünün tarihine bakacak olursak çok eski dönemlere kadar gitmektedir. Büyünün ilk çağda mağara duvarlarına çizilen resimlerle başladığına ve ilerleyen dönemlerde bunların çeşitlilik kazandığına inanılmaktadır. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır büyüler. Bazı insanlar büyünün iyilik için de yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadıklarını düşünmeyi tercih etmişlerdir fakat sonuçta büyü insanların iradelerini elinden alıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan meydana gelir. Bu nedenle büyü ne şekilde olursa olsun günah kabul edilmiştir. Büyü İslam dininde de kesinlikle uygun görmemiş bir durumdur.

İnsanların farklı birçok sorunu ve derdi olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü çeşidi olduğu bilinmektedir.

Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri misal verebiliriz rahatlıkla. Büyüler herkes yani sıradan normal insanlar tarafından yapılabilen bir şey olamamaktır ancak. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması zorunludur. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişkenlik gösterebilir.

Büyü Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Büyü malzemeleri büyünün amacına ve yapılış metoduna göre şekillenir. Büyülerin bazıları kısa süreli olur ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirebilir. bazı büyüler ve yapılan muskalar belirli bir süre sonra etkisini kaybedebilir, bu yüzden yenilenmesi gerekebilir. Büyüler kişileri doğaüstü güçler ile etki altına sokmak amacı taşırkan yapılan ve hazırlanan muskalar kişiyi koruma altına almak için yapılırlar. yine büyüler ve muskalar yapan kişiye göre değişir, iyi bir medyum tarafından yapıldığında etkisini hemen göstermeye başlayabilir, yine belirli bir süre sonra etkisini kaybedebilir. Bu yüzden belirli süreler içinde yenilenmesi gerekmektedir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir.

Büyü Yapılırken Hangi Yöntemler Kullanılır?

Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülmektedir;Canlı ya da cansız hayvanların uvuzları ile yapılan büyüleri herkes duymuştur. Bu şekilde ve tarzda malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin çok etkili olabildiği bilinmektedir . çoğu kez bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinir. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürüldükten sonra kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemde tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesidir. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak adlandırılan ve bilinen büyülerdir. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir.

Canlı veya ölü insanlar kullanılarak ta yapılan büyülerde vardır . Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren büyülerdir. Ölmüş bir canlının kemikleri, kefen bezi gibi malzemeler kullanılır ve aşk büyüleri en tanınan büyülerdir.

Tütsüler ve bitkiler kullanılarak yapılan büyüler de ise tütsülerden faydalanılır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde yerini almıştır. Kullanılan bitkilerin yakılması sonucu ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır.

Büyülerin Etkileri Değişkenlik Gösterir mi?

Büyü çeşitleri büyünün etkileri ve yapılan büyülerin ve muskaların yapılırken ve etki süreleri değiştiği gibi bozulmaları ve bu bozulan büyülerin ne zaman etki edeceği çok değişkenlik gösterir. Büyü çeşitlerinden olan Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla ilgili olup doğaüstü güçler ile insanlara zarar vermek için kullanılan bir araçtır. Bu büyü tamamen kötülük içeren işlemlerden meydana gelmektedir. İnsanların kendilerini kötü hissetmesi, hastalanması, işlerinin yolunda gitmemesi ve ölüm gibi daha birçok amaç için kara büyü yapılır. Kara büyü her geçen gün etkisini artıran ve bozulması oldukça zor olan yöntemdir. Kara büyünün antik çağlara dayandığı öne sürülür ve orta çağ döneminde oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Orta çağ bilimcilerinden Rabano Maura, ölü falına bakan kişiler; kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir ifadelerini kullanmıştır ve Ölüleri çağırabilmek için ceset kanına ihtiyaç duyulur, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve isterler..

Kara büyü çeşitleri nelerdir?

Tamamen kötülük için kullanılan ve insanlara zarar vermek için yapılan kara büyü çeşitleri arasında olan sabun büyüsü, kaşık büyüsü, domuz yağı büyüsü, balmumu büyüsü, tırnak büyüsü, iğneli bebek büyüsü, at nalı büyüsü, ceviz büyüsü, voodoo büyüsü gibi birçok büyü çeşidi ve yapılış yöntemi bulunur. Örneğin kilit büyüsü kişilerin kısmetini kapatmak için, iğneli bebek büyüsü kişinin ölümü için, tırnak büyüsü insanın bilinçsiz bir şekilde birine bağlanması için yapılır. Vudu (voodoo) büyüsü en gerçek ve en tehlikeli kara büyülerden biri olarak yerini alır. Kökeni Afrikaya dayanmaktadır ve Haiti de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir. Özellikle buradaki yerliler ve melezler kullanırlar.

Kırmızı büyü: en Kara büyülerden biridir. Kötü ruhların ve şeytanın büyüsü olarak bilinir ve tanınır. Çeşitli ayinlerle kaz, keçi gibi hayvanlar kurban edilerek bu hayvanların kanları akıtılarak yapılır ve gerçekleştirilir kırmızı büyü. Buna da vudu (voodoo) denir. Amacı sadece zarar vermektir ve kötü amaçlı bir büyüdür. Kırmızı büyüler bilinen en etkili, en tehlikeli ve en gerçek büyüler olarak değerlendirilir.

Kara büyüden nasıl kurtuluruz?

İlk olarak büyünün ne amaçla yapıldığının öğrenilmesiyle başlanılır. Bunu kendin başınıza öğrenmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Üzerinizde böyle bir kara büyü olduğunu hissediyorsanız ve ya düşünüyorsanız işinde uzman olan bir medyuma gitmeniz gerekmektedir. Size büyü yapılmışsa medium size mutlaka söyleyecektir bunu ve büyünün etkisini yok etmeye çalışacaktır.

Muskalar olsun büyüler olsun çok çeşitlidir, yapılma şekilleri de amaca göre değişiklik gösterir .yine büyülerin ve muskaların etkileri bozulma şekilleri de değişkenlik gösterir. Aşk büyülerinin oldukça eski bir tarihe sahip olduğu düşünülmektedir. Yüz yıllar boyunca uzman olan kişiler tarafından kullanılan bir yöntemdir. Aşk büyülerinin sevgisine karşılık bulamayan kişiler tarafından tercih edildiği görülmektedir. etkili olduğu düşünülen birçok aşk büyüsü çeşidi olduğu da bilinir. Tabii bu büyüler uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman etkisi ortaya çıkar. Bu büyü çeşitlerinden biride odkaradır. Odkara aşk büyüsü üç büyük cin yardımıyla yapılan ateşli bir büyü olarak tanınır. Bu şekilde yapılan tek büyü olma özelliğine de sahiptir.

Odkara eski tarihlere dayanan ve Asya şaman büyüleri arasında yerini almış bir büyü olma niteliğini göstermektedir. Orta Asya Türkleri tarafından çok tanınmış olan adları Çar, Çur ve Çor olan üç büyük cin bulunmaktadır. Bu üç büyük cinden birçok kişi çekinmekte ve korkmaktadır tabi ki. Bugünde insanlar tarafından bilinen ve kullanılan, artık insanların diline yerleşmiş olan karman çorman ve çarçur kelimeleri buradan ortaya çıkmıştır. Odkara büyüsü bu üç cinin yardımıyla yapılabilir ve adından da anlaşılacağı gibi kara büyüler içinde yer alan güçlü büyülerdir. Od ateş ve karada yanık karası anlamını taşıyan kelimelerdir. Odkara sevilen kişiyi kendine aşık etmenin yanında sevilen kişiyi kendine bağlamak, onu elde tutmak içinde kullanılabilen etkili bir büyü çeşididir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir