Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyüden Korunmak İçin Muska Büyüler pek çok amaç için yapılmaktadır. Büyüler insanlık tarihinde çok eski dönemlere dayanmaktadır ve büyüler özellikle orta çağ dönemin büyük bir gizlilik içerisinde yapılmıştır. O dönemde büyüleri yapan kişilere cadı denmekte ve cadılık damgasını yiyen insanların cezası ölüm olarak belirlenmiştir. Hatta sadece bu iş için cadı avcıları ekibi kurulmuştur. Ellerinde siyah leke olan insanlar cadı damgasını yemiştir. İlerleyen dönemlerde bu kavram ortadan kaybolmuştur ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Büyüler çok çeşitli olmasının yanında birçok malzeme kullanılarak yapılırlar, bu yüzden büyünün hangi amaç ile yapıldığı çok önemlidir. Her ne kadar büyü çeşitleri çok fazla olsa da iki ana grupta incelenir bunlar ak büyü ve kara büyü olarak ayrılmıştır. İçinde kötülük olmayan ve temiz niyetlerle yapılan büyülere ak büyü kötü ve şeytani niyetler ile yapılan büyülere ise kara büyü adı verilmiştir. Kara büyülerin amacı sadece zarar vermektir ve bu büyüler şeytani varlıkların yardımı ve desteği ile yapılmaktadır.

Muska Nedir?

Muska kişi üzerinde bulunan hastalıkları kötülükleri ve ya da nazarları uzak tutmak ve aynı zamanda korumak için ve aynı zamanda boyuna ve bileğe takılan yazılı ve dualı kağıttır. Arapça kökenli bir kelimedir ve dilimize nüsha olarak geçmiştir. muska kelimesi kuzey afrika da hurz doğu arabistan da hamaya, hafiz ve ya maaza adını almıştır. Hadis ve fıkh kitaplarında ise rukye olarak geçmektedir. Muska çoğunlukla hastalıklardan ve kötülüklerden korunmak için taşınan ve aynı zamanda üçgen şeklinde taşınan kağıttır.

Büyüden Korunmak İçin Muska veya vefk yapılarak, verilen kişiye özel hazırlanan ve içerisinde koruyucu dualar bulunan bir özel tılsım kullanılır.

Muskalara sure ayet ve hadisler ile yazıldığı gibi yüce ALLAH ın meleklerinin isimleri tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanabilir. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üç ana gruba ayırmışlardır. Bunlardan birincisi açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin ve kati olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyi fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir. muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.