Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yıldızname Ve Yıldızlar Arasında Bir İlişki Varmı Büyü yıldızname ve yıldızlar arasındaki ilişkiye bakmadan önce bunların ne olduğu ve ne amaç ile kullanıldıklarını açıklamak en doğrusu olacaktır.

Büyüler kişilerin istediklerini elde etmede kullandıkları bir yöntemdir. Büyüler ya niyetler ile ya da kötü niyetler ile yapılır. Birçok büyü çeşidi vardır ve hepsinin yapılışları olsun kullanılan malzemeler olsun farklılık gösterir. Kara büyü dediğimiz bu kötü büyüler zarar vermek amacı ile yapılır ve sonuçları korkunç olabilir. Ak büyü dediğimiz iyi niyetler ile yapılan büyüler ise kimseye bir zarar vermez. Hayırlara vesile olsun diye yapılır ve sonuçları mutluluk verici olur.

Yıldızname Ve Fal Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yıldıznameye bakacak olursak eğer, bu yöntemde yıldızlar ve burçlar ön plana geçer, yıldızname bakımı oldukça zor ve fazlaca bilgi gerektiren bir bakım yöntemidir. Günümüzde her ne kadar fal ile bir tutulmakta olsa bile ,herkes yıldızname bakamaz. fal bakarken tahminler hisler kullanılarak ve yine sembollere anlam yüklenerek bakılırken , yıldızname de böyle bir şey söz konusu değildir ve yıldızname daha kesin ve gerçekçidir. Yıldızname bir ilimdir. İçerisinde havas ilmini cifir ilmini ve ebced ilmini de barındırır. Bunların hepsi ile bakılan bir yöntemdir. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde oldukça fazla kullanılmış bir bakım yöntemidir. Yıldızname sayesinde kişi ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir hem dış hayat hem de manevi hayatı hakkında bilgilere ulaşılır ve bu bilgiler gerçekçidir.

Büyü yıldızname ve yıldızlar arasındaki ilişkiye bakacak olursak büyüler yıldızlara bakılarak yapılır. Bunlar yapılırken ebced ilminden faydalanılır, kişinin ebced hesabına göre yıldızı belirlenir ve buna göre büyüler ve tılsımlar yapılır. Bu bilgiler ışığında kişiye her şekilde yardımcı olunmaya çalışır. Metafizik alanındaki her sey birbiri ile bağlantılı ve ilişkilidir. biri diğerinden ayrı tutulmaz, her ilim başka bir ilmi bünyesinde barındırdığı için bu işler ile ilgilenen hoca ve ya medyumların bütün ilimler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Özellikle yıldızname bakımında bu bilgiler ön sırada yer almaktadır. Yıldızname çok derin ve çok fazla bilgi gerektirdiğinden her hoca ve her medyum bu işi yapamaz.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir