Büyü Yapımında Kullanılan Çizimler

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yapımında Kullanılan Çizimler Büyüler yapılırken çok çeşitli malzemeler kullanılır. Bunlar büyünün yapılış amacına ve şekline göre farklılık gösterir. Her büyünün kendine has yapılış şekli vardır ve kullanılan malzemeler de bu yüzden değişkenlik gösterir. Büyülerin bazıları iyiliğe hizmet ederken bazıları ise tamamen şeytani olup kötülüğe hizmet ederler. Bu yüzden büyüler kendi aralarında iki gruba ayrılmışlardır. Ak büyü ve kara büyü diye isimlendirilirler. Ak büyü dediğimiz bu büyüler hayırlara vesile olması için yapılırken kara büyüler yalnızca zarar vermek ve yok etmek amacı ile yapılırlar. Kara büyülerin birçok çeşidi papaz büyüsü olarak bilinir. Bunun nedeni ise, papaz büyüsü adı verilen büyülerin dinimizce uygun olmayan şekillerde yapıldıklarından kaynaklanır.

Büyü Yapımında Kullanılan Çizimler için örnek, çizilen dairelerdir ve, bu daire öz ruhu temsil eder. Yine çizilen yarım daireler ise, bedenlenmiş ruh anlamını taşır. Yine çizilen artı işaretleri vardır, bunun anlamı ise, bedeni ve yaşayan canlıyı temsil ederken bunun yanı sıra üçgenler vardır, ters olan üçgen dişiliği temsil ederken düz üçgen ise, enerjiyi temsil eder.

Büyü yapılırken bu simgelerin hepsinin bir anlamını vardır. Büyü yapımında çizilen daireler koruma amaçlı yapılan büyülerde bulunur. Çizilen daire kişiyi dışardan gelecek olan kötülüklere karşı koruması için çizilir. Diğer çizilen şekiller de yine belli amaçlar doğrultusunda çizilmektedir.

Büyülerde kullanılan dillere bakacak olursak, bu diller çoğunlukla İbranice ve Süryanice dir. Yine bunların yanında kullanılan bir diğer şey ise, ebced ilmidir, bu ilme harflerin sayısal değerlerini hesaplamak ta diyebiliriz. Bu sayısal değerlere ulaşmada harflerin İbranice ve Süryanice olanları ile hesap yapılır. Buradan elde edilen sayı değerlerine bakarak bilgiler edinilir. Bu ilme göre kainatta tesadüf ve raslantı diye bir şey yoktur. Bu ilme göre dünyada ki her şey sayılar değerler ile bağlantılıdır.

Büyü tılsım ve muskalarda da yine kullanılan çizimler sayesinde birçok olumsuz durumların üstesinden gelinmiştir. Kişiler bu yolları kullanarak kendini koruma altına aldığı gibi , düşmanlarından da kurtulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.