Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yapılırken Kullanılan Varlıklar , Büyüler ile uğraşan kişilerin bu işi yalnız yapmadığını ve bu işte kullanılan varlıklar olduğu bilinmektedir. Bu varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ancak bizimle aynı boyutta yaşamayan varlıklardır. İnsanlar üçüncü boyutta yaşarken onlar dördüncü boyutta yaşamaktadırlar. İnşaların bu varlıkları görmeleri mümkün değildir. Ancak o varlıkların insanları görmeleri mümkündür. Bu varlıkların bir bedenleri yoktur, bir enerji birikimden oluşurlar. Yine bu varlıklar dumansız ateşten oluşmuşlardır ve inşalar önce onların var olduğu bilinmektedir.

Bu varlıklar cin olarak adlandırılırlar. Cin kelime manası olarak gizli görünmeyen anlamına gelmektedir. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıkların insanların yaşamlarına benzeyen yaşamları vardır. Onlarda insanlar gibi doğar büyür ve ölürler. Yine insanlar gibi yer ve içerler. Dinimizde ve kuran da insanların cinler ve diğer yaratılanlar arasında en üstünü olduğu açıklanmıştır. Cinlerin de insanlar gibi iyisi kötüsü Müslüman olanı ve olmayanı vardır. Müslüman olmayanları vardır ancak şeytani olanları da vardır ve bu grup oldukça tehlikelidir.

Büyü yapılırken Kullanılan varlıklar

İçin cinler diyebiliriz. Büyüler yapılırken cin dediğimiz bu bedensiz varlıklardan yardım alınır ve onlardan alınan yardımlar sonucu büyüler gerçekleştirilir. Büyüler de iyi amaçlı yapıldığı kadar kötü amaçlar için de yapılmaktadır. İyi niyetler ile yapılan büyülerde Müslüman olan iyi cinler kullanılır ve onlar görevlendirilir. Kötü olan büyülerde ise kullanılan cinler kötü ve büyü yapılan kişiye zarar vermek amacı ile gönderilirler. Burada büyünün ne amaçla yapıldığı önemlidir.

Büyü işleri ile herkes uğraşamaz, büyü yapılırken bu bedensiz varlıkların yardımı alınmadan büyüler tutmaz. Büyü yapılırken onların yardımı ile yapılacak işlemler hakkında bilgi verdiklerinde büyünün nasıl yapılacağına karar verilir. Özellikle yapılan bakımlar esnasında cinlerden yardım alınır, onlara bir davet açılır ve gelen cinden o kişi ile ilgili bilgiler alırlar. Bunların olabilmesi için büyü yapan kişinin cinler ile bir dostluk kurmuş olması gerekir, diğer türlü bilgi alması mümkün değildir. Herkes cinlerle iletişime geçemez, bunları yapmaya çalışan kişiler ise işten mutlaka zarar görerek çıkarlar. Cinler gelebilir ama onları göndermek hiç kolay değildir ve bu durumda yardım alınması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.